in

iPhone 11 NFC var mı? iPhone 11 NFC özelliği nasıl açılır?

Birçok şeyde olduğu gibi artık kredi kartlarımızda telefona girmeye başladı. Telefon artık hayatımızın en olmazsa olmaz parçası konumunda. Bu durum günden güne daha da fazla artmaya başladı. iPhone cihazlarda bildiğiniz üzere NFC özelliği bulunuyor. Peki iPhone 11’de NFC özelliği var mı? Nasıl açılır?

Son zamanlarda telefonlar hayatlarımızın tam orta noktasında bulunmaya başladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte küçük bir bilgisayar haline dönüşen telefonlarımızdan artık her işi halledebiliyoruz. Bulut sistemleri sayesinde oyun bile oynayabiliyoruz. Birçok bilgisayarın kaldırmadığı oyunu eğer internetiniz yeterliyse direkt olarak oynayabiliyorsunuz.

Hal böyle olunca birçok insan telefon konusunda oldukça çok dikkat ediyor. Güvenlik denilince akla ilk olarak iPhone geliyor. iPhone bildiğiniz üzere temassız ödeme sistemi NFC’yi telefonlara getirmişti. Bu özellik artık ödeminin yanı sıra daha başka birçok iş için de kullanılacak. NFC’nin Türkçesi “Yakın Alan İletişimi” olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone’nin yakınında bulunan bütün cihazlardan kablosuz olarak veri alışverişi yapabildiğiniz bu sistemin iPhone 11’de olup olmadığı oldukça çok merak ediliyor. İnsanlar internette bu özelliğin var olup olmadığını araştırmaya başladı. Apple’ın iPhone 7 ve sonrası modellerinin hepsinde NFC özelliği bulunuyor. Ayrıca Apple bu özelliği ilerleyen zamanlarda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonlarına da getirmeyi planlıyor.

Yani anlayacağınız üzere iPhone 11’de NFC özelliği bulunuyor. NFC özelliği yapmak için ise ilk olarak telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne girmelisiniz. Daha sonra “Kontrol Merkezi” kısmına geçmelisiniz. Buradan “NFC Etiket Okuyucu” isimli uygulamayı bulun ve yanındaki “+” düğmesine dokunun. Bu sayede telefonunuzun kontrol merkezi bölümünden kolaylıkla artık NFC özelliğini kullanabileceksiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0