in

Turkcell’den akıllı kamera: Supercam ile gözünüz arkada kalmayacak

Turkcell, müşterileri için Supercam adındaki yeni çözümünü duyurdu. Bu kez şirket, özellikle de 23 Haziran Seçimleri sonrası tatil planı yapan ve evlerini bırakacak olan vatandaşlara yönelik bir ürün tasarladı. Supercam, aslında bir güvenlik kamerası ama bugünün teknolojisiyle harmanlaşmış hali de diyebiliriz. Şu sıralar eviniz için güvenlik kamerası düşünüyorsanız SuperCam’e şans verebilirsiniz; zira Supercam, kullanıcılar uzaktayken, hem dijital kamera hizmeti sayesinde anlık olarak evi izleyebiliyor hem de akıllı uyarı sistemi sayesinde olağan dışı durumları öğrenebiliyor. Ayrıca kayıt özelliğiyle geriye dönük olarak istediği zaman aralığındaki görüntülere ulaşabiliyor. Kısa süreli tatillerde evcil hayvanlarını evde bırakanlar için de bu aynı zamanda dostlarının mama ve suyunun durumunu görmek, o an neler yaptığını izleyebilmek için bir fırsat.  Akıllı telefonlara kurulan Supercam uygulamasıyla basit şekilde yönetilen sistem, sunulan bulut paketleriyle kayıt yapabiliyor. 30 güne kadar saklanan kayıtlar bulut ortamına arşivlenip geriye dönük izlenebiliyor.  Akıllı Paket ayrıca kullanıcının tanımladığı zamanlarda ve görüntü üzerinde seçtiği alanlarda beklenmeyen bir hareket oluştuğunda kullanıcıları mobil bildirimlerle haberdar ediyor. Bu alarmı kaydederek 7 gün boyunca takip etme olanağı da mümkün. Kullanıcılar istedikleri zaman cihaz üzerindeki mikrofonu aktifleştirerek ve hoparlörü kullanarak karşılıklı iletişim kurabiliyor. Bu arada Supercam’in kurulumunun ücretsiz yapıldığını da belirtelim.

Turkcell, müşterileri için Supercam adındaki yeni çözümünü duyurdu. Bu kez şirket, özellikle de 23 Haziran Seçimleri sonrası tatil planı yapan ve evlerini bırakacak olan vatandaşlara yönelik bir ürün tasarladı. Supercam, aslında bir güvenlik kamerası ama bugünün teknolojisiyle harmanlaşmış hali de diyebiliriz.

Şu sıralar eviniz için güvenlik kamerası düşünüyorsanız SuperCam’e şans verebilirsiniz; zira Supercam, kullanıcılar uzaktayken, hem dijital kamera hizmeti sayesinde anlık olarak evi izleyebiliyor hem de akıllı uyarı sistemi sayesinde olağan dışı durumları öğrenebiliyor. Ayrıca kayıt özelliğiyle geriye dönük olarak istediği zaman aralığındaki görüntülere ulaşabiliyor.

Kısa süreli tatillerde evcil hayvanlarını evde bırakanlar için de bu aynı zamanda dostlarının mama ve suyunun durumunu görmek, o an neler yaptığını izleyebilmek için bir fırsat. 

Akıllı telefonlara kurulan Supercam uygulamasıyla basit şekilde yönetilen sistem, sunulan bulut paketleriyle kayıt yapabiliyor. 30 güne kadar saklanan kayıtlar bulut ortamına arşivlenip geriye dönük izlenebiliyor. 

Akıllı Paket ayrıca kullanıcının tanımladığı zamanlarda ve görüntü üzerinde seçtiği alanlarda beklenmeyen bir hareket oluştuğunda kullanıcıları mobil bildirimlerle haberdar ediyor. Bu alarmı kaydederek 7 gün boyunca takip etme olanağı da mümkün. Kullanıcılar istedikleri zaman cihaz üzerindeki mikrofonu aktifleştirerek ve hoparlörü kullanarak karşılıklı iletişim kurabiliyor.

Bu arada Supercam’in kurulumunun ücretsiz yapıldığını da belirtelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0