in

ÜzgünÜzgün KızgınKızgın

Cem Dizdar neden yok?

Bu sabah TRT spor ekranlarında yayınlanan Spor Manşet programını izleyenler ekranlarda Cem Dizdar’ı göremeyince neden yok sorusu ile araştırmalara başladı. Hafta içi her gün Serkan Yetkin ile birlikte hazırlayıp sundukları Spor Manşet’e çıkmayan Cem Dizdar neden yok? Cem Dizdar neden ekranlarda yok? Cem Dizdar programa veda mı etti? Cem Dizdar hasta mı? İşte, merak edilenler…

Ekranlarda severek izlenen ve yorumlarıyla programda dikakt çekerek sosyal medyada her seferinde gündem olmayı başaran yorumcu gazeteci Cem Dizdar neden ekranlarda yok sorusuyla araştırılıyor. TRT Spor ekranlarında Perşembe akşamalrı Futbol Aklı ve hafta içi her gün Serkan Yetkin ile Spor Manşet programında yorumculuk yapan Cem Dizdar neden yok? Sürekli öksürmesiyle dikkatleri çeken Dizdar hasta mı oldu? Cem Dizdar veda mı etti? İşte, son gelişmeler…

CEM DİZDAR NEDEN YOK?
Spor ekranlarının sevilen bir o kadar da eleştirilen yorumcularından olan Cem Dizdar bugün ekranlarda olmayışı ile ilgili gündem oluyor.

Bu sabah Spor Manşet programını izlemek için kanalı açanların Cem Dizdar’ı görememesi üzerine merak ettikleri Cem Dizdar ekranlara veda ettiği iddialarıyla konuşulmaya başlandı.

Hafta sonu Sosyal medya platformu Twitter’da eski eşi Selin Barlas tarafından paylaşılan yazı gündeme bomba gibi düştü.

Barlas tarafından İnstagram’dan paylaşılan yazı ve fotoğraflarda Dizdar’ın eski eşine hala şiddet ve baskı uyguladığı ayrılmalarına rağmen rahat vermediği ifade edildi. Spor ve sosyal medya camiasının ikiye bölündüğü konu hakkında cevap hakkı doğan Dizdar şunları söyledi;

“14 Kasım 2020 akşam saatlerinde internet ortamına düşen hakkımdaki ithamla ilgili açıklama yapmak zorunlu oldu.

Bu zorunluluk hakikate olan borcuma sadakatim kadar eski eşimle ortak evladımızın geleceğini de korumaya yöneliktir.

Boşandığım eşim, ayrıldıktan sonra şiddet uyguladığımı iddia ediyor.

Bu itham benim sözlüğümde, işleyebileceğim en büyük suçtur ve en ağır cezayı hak eder.

Gerek aile içinde, gerekse hayatın her alanında kadına her türlü şiddetin, hiçbir haklı veya uygun nedeni olamaz.

Yetiştiğim aile terbiyesinin, kurduğum sosyal ilişkilerin bana öğrettiği en önemli değerlerden biri budur.

Ayrıca kadına uygulanan şiddet failinin ortaya çıkması, yargılanması ve ceza almasında, kadın beyanının esas olmasının çok önemli bir kazanım olduğunu her daim savundum.

Bu beyanın esas olmasının, beyanın doğru olduğu anlamına gelmeyeceğini ise bana yine feminist hukukçular öğretti.

Ben nerede, ne zaman ve nasıl şiddet uyguladım? Bu sorularıma adaletin cevap vermesi için, hakkımdaki iddiaların soruşturulmasının takipçisi olacağım.

Benim şiddete maruz kaldığıma ama asla ve kesinlikle şiddet uygulamadığıma yönelik, darp raporum gibi somut ve maddi kanıtlara; özellikle var olan görüntü kayıtlarına, bu yolla ulaşılacaktır.

Sonuç olarak, ısrarla ve inatla söyleyeceğim şey şudur; ben sözel, psikolojik ve fiziksel şiddetin faili değil, mağduruyum. Hakikat budur.

Bu, sizlerin de hakikati olana kadar TRT SPOR’da yorumcusu olduğum “Spor Manşet” ve “Futbol Aklı” programlarına katılmamaya karar verdim.

Şiddetin her türüne karşı, iyinin, güzelin ve doğrunun en ateşli ve kararlı savunucularından biri olarak kimseye saygısızlık etmedim. Bu tavrıma hayatım boyunca bağlı kalacağım.

Bir gün bu programlarda buluşacağız. Bundan adım gibi eminim.

O buluşmaya, bana acımasızca saldırmasına rağmen utanma duygusunu kaybetmeyenler de gelsin isterim. Sorgusuz sualsiz…

Utanma duygusunu kaybedenler için hiçbirimizin hiçbir şey yapamayacağını ise maalesef yaşayarak öğrendim.”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0