in

İlber Ortaylı hasta mı?

İlber Ortaylı hasta mı sorusu son günlerde çok fazla merak edilen bir konu. Geçtiğimiz günlerde kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerine sağlık durumuyla alakalı paylaşımlarda bulunmuştu. Peki, İlber Ortaylı hasta mı? İşte, İlber Ortaylı hasta mı sorusunun yanıtı…

Geçtiğimiz günlerde İlber Ortaylı geçirdiği ameliyat sonrası bir süre gözetim altında tutulmuştu.  Bunun ardından birçok vatandaş İlber Ortaylı hasta mı sorusunu gündeme getirdi. Takipçilerine sağlık durumuyla alakalı paylaşımlarda bulunan İlber Ortaylı hasta mı sorusu yeniden merak ediliyor. Peki, İlber Ortaylı hasta mı? İşte, İlber Ortaylı hasta mı sorusunun yanıtı… 

İlber Ortaylı hasta mı? 

İlber Ortaylı geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, takipçilerine sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ortaylı, ameliyat geçirdiği için bir süredir gözetim altındaydı. Sosyal medya hesabından yayınladığı videoyu ‘’Çok değerli okuyucuları, ameliyatlarım nedeniyle on günü aşkın bir süre Koç Üniversitesi Hastanesi’nde kaldım. Tedavim sırasında beni arayan, soran okuyucularımın, dostlarımın gönderdiği mesajlar ve sevgi ifadeleri beni çok mutlu etti, duygulandırdı.” ifadeleri ile paylaştı. 

Ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştiren doktorlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Ortaylı ‘’Türk tıbbını kontrol edilemeyen salgınlarla yormayın” sözleriyle sağlık çalışanlarına gösterilmesi gereken hassasiyeti de vurgulamış oldu. 

 İlber Ortaylı’nın video paylaşımının tamamı ise şu şekildedir; 

Çok değerli okuyucuları, ameliyatlarım nedeniyle on günü aşkın bir süre Koç Üniversitesi Hastanesi’nde kaldım. Tedavim sırasında beni arayan, soran okuyucularımın, dostlarımın gönderdiği mesajlar ve sevgi ifadeleri beni çok mutlu etti, duygulandırdı. Böylesine bir sevgi her faniye nasip olmaz. 

Benim için kolay bir dönem olmadı; fakat bu sıkıntılı günlerde en önemli şey, kendimi emanet ettiğim ellerin güvenirliliğiydi. En başta söylemeliyim ki fakültenin muhteşem idaresi Türkiye’deki üniversitelere örnek teşkil edecek bir tıp yönetimidir. Hekim hocalarımız Levent Oğuzkurt, İlker Eren, Oğuzhan Deyneli ile Vedat Aytekin tabii ki Üroloji Bölümünün başındaki Yakup Kordan ve ekibi ile ayrıca Dr. Burçin Hanım, Dr. Melis Hanım, Dr. Mahir Bey ve Dr. Erol Bey ve diğer sağlık personelinin gayretiyle bu dönem daha rahat geçti. 

Bir konuyu belirtmek isterim. Türk tıbbının büyük doktorları bir buçuk asırlık bir vakadır; ama önemli olan yardımcı personeldir. Koç Üniversitesi’nin yetiştirdiği hemşireler ve teknisyenler fevkalade etkili, karar almayı bilen, hırslı ama bu hırslarını gizlemeyi bilen sevimli bir personel… Onları tanımaktan, özellikle bu zor günlerimde yakın olmaktan çok mutlu oldum. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0