in

Belediyeler kamu kurumu mu?

Son gelen kısıtlamalarla beraber kamu çalışanlarının çalışma saatlerinde meydana gelen kısalmalar, belediyeler kamu kurumu mu sorusunu da gündeme getirdi. Mesai saatlerine 10.00 ile 16.00 saatlerini arasında tamamlayacak olan personeller, belediyeler kamu kurumu mu sorusunu gündeme getirdi. Peki, belediyeler kamu kurumu mu? İşte, belediyeler kamu kurumu mu sorusunun yanıtı…

Belediyeler kamu kurumu mu sorusu son günlerde arama motorlarında çokça aranıyor. Son gelen kısıtlamaların ardından birçok vatandaş belediyeler kamu kurumu mu sorusuna yanıt arıyor. Peki, belediyeler kamu kurumu mu? İşte, belediyeler kamu kurumu mu sorusunun yanıtı… 

Belediyeler kamu kurumu mu? 

Kamu kurumu veya devlet kurumu, bir devletin yönetiminden ve işleyişinden sorumlu kurumdur. Kamu kurumları birçok ayrı çeşitte bulunmaktadırlar. Farklı kullanımlara karşın kamu kurumları genellikle bir bakanlıktan ve hükûmet tarafından kurulan diğer örgütlerden ayrı kurumlardır.  

Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Valilik, Bakanlık, Muhtarlık, Sağlık Ocakları ve Belediyeler gibi kuruluşlar kamu kurumu olarak bilinir. 

Resmî kurumların diğer adı Kamu kurumudur. Tüm giderleri devlet tarafından karşılanır. Çalışanlar karşılığında maaş alırlar. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0