in

Kekma. ga nedir ve ne sitesi?

Kekma. ga nedir sorusu son dönemde sosyal medyada Google’a bir daha kekma.ga yazmayın şeklinde artan yorumlardan sonra vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Konuyu duyan pek çok sosyal medya kullanıcısı arama motorları üzerinden aramalar yapmasına rağmen siteyle alakalı net bilgilere sahip olamadığı biliniyor. Yabancı kaynakların ağırlıkta olduğu ve daha çok yurt dışında gündem olmayı başarmış kekma. ga ne sitesi? Kekma. ga sitesine giriş yapmak yasak mı? Kekma.ga sitesi hakkında neden korku dolu ifadeler kullanıyor? İşte, merak edilen konu hakkında detaylı bilgiler…

Kekma. ga bir sitenin URL uzantısı olup aslında burada paylaşılan bir içerik ve görüntünün yabancı medyalarda konuşulmasıyla gündem olmaya başlamıştı. Web sitesi hakkında arama yapan kullanıcılar siteye girdiklerinde ‘karanlık ve yetişkin mizahı yapıldığı, kişilerin devam edip etmeyeceklerinin’ sorulduğu belirtiliyor. İzleyicilerin istemeyebileceği içerik video veya başka uygunsuz web sitesi bağlantılarını işaretlemek için kullanıldığı bilinen NSWF(Not Safe Work, İş İçin Güvenli Değil) içeriği olarak tanımlanıyor. Peki, kekma. ga nedir? Kekma. ga sitesi içerikleri neler? Google’a Kekma.ga yazmama uyarılarının sebebi ne ? İşte, detaylar…

KEKMA. GA NEDİR VE NE SİTESİ?

Kekma olarak da bilinen Kekma.ga , birçok Discord sunucusunda baskın saldırılarında kullanılan NSFL (izlemekten pişman olabileceğiniz bir şey) içeriğini gösteren bir şok sitesidir . Site, çığlık atan bir kişinin yüksek perdeli kulak tecavüzünün yanı sıra sayfanın ortasındaki bir NSFL videosu ile birlikte hızla yanıp sönen bir NSFL görüntüsünü bir arada sunar. Siteye giriş yapıldıktan sonra sayfa tam ekran moduna girer, sayfalardan ayrılmaya çalışmak çıkış sürecini yavaşlatan bir onay penceresi oluşturur.

23 Nisan 2019’da ObmaTheSecond tarafından kurulduğu ifade edilen kekma.ga ( KEK MAGA ) şok sitesi oluşturuldu. Web sitesine girdikten sonra, web sitesi “karanlık, yetişkin mizahı içeriyor” uyarısıyla birlikte görüntüler ve ziyaretçinin devam etmek isteyip istemediği sorusunu sorar.

Bağlantıyı tıkladıktan sonra ziyaretçi, Sosyal medya üzerinde yayınlanamayan pek çok yasaklı ve olay olabilecek görüntülerin olduğu sayfalara yönlendirilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0