in

Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı? 

2018 yılında Üsküdar Belediyesi tarafından yapılan Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Şehrin içinde olmasına rağmen doğal havasıyla birçok kişinin uğrak noktası haline gelen Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin hizmet verip vermediği araştırılmaya devam ediyor. Peki, Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı? İşte, Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı sorusunun detaylı cevabı… 

Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı sorusu son günlerde birçok kişi tarafından araştırılıyor. Nakkaştepe Millet Bahçesi, 2018 yılında Üsküdar Belediyesi tarafından hayata geçirilmiş bir projeydi. Koronavirüs salgınında kapanan restoran ve kafelerin ardından vatandaşlar açık alanları araştırmaya başladı. Peki, Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı? İşte, Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı sorusunun detaylı yanıtı… 

Nakkaştepe Millet Bahçesi açık mı? 

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar Belediyesi tarafından 2018 yılında hayata geçirilen 50 bin metrekarelik millet parkıdır. “İstanbul’un Yeni Balkonu” sloganı ile açılışı gerçekleştirilen park, eski bir askeri arazi üzerine yapılmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralanan Millet Parkı, 250 piknik masasına ve aynı anda 2500 kişiyi barındıracağı bir kapasiteye sahiptir. 

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisi modern çağa uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve özellikle gençleri yakından ilgilendirecek aktivite alanları ile donatılmıştır. Macera parkı, fitness alanları, biyolojik gölet, kaşif atölyesi, tenis kortu ve daha aklınıza gelebilecek birçok aktivite imkanı bulunmaktadır. 2018 yılında açılışı gerçekleştirilse dahi çok fazla insan tarafından bilinmediği için çok fazla kalabalık olmaması da burayı daha bir ilgi çekici hale getirmektedir. 

Dünyamızı etkisi altına alan covid-19 virüsü ile sosyal mesafenin öneminin arttığı bu dönemde sizler de Nakkaştepe Millet Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Çünkü Nakkaştepe Millet Bahçesi hizmet vermeye devam ediyor. Üsküdar Belediyesi’nin park içerisinde aldığı güvenlik önlemleri, girişlerde yapılan ateş kontrol testleri ve alan içerisinde sürekli dolaşan görevliler ile Nakkaştepe Millet Parkı kesinlikle bu sürece çok iyi hazırlanmış durumdadır. Sosyal mesafenizi koruyarak alan içerisinde oldukça özgür ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0