in

Rehabilitasyonlar kapanacak mı?

Rehabilitasyonlar kapanacak mı sorusu son gelen kısıtlamalardan sonra birçok vatandaşın merak ettiği bir konu haline geldi. Bu akşam itibarıyla uygulanmaya başlanan kısıtlamalar rehabilitasyonlar kapanacak mı sorusunun da oluşmasını sağladı. Peki, rehabilitasyonlar kapanacak mı? İşte, rehabilitasyonlar kapanacak mı sorusunun cevabı…

Patient has a rehabilitation in physiotherapy clinic. Doctor in a uniform.

30 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayında duyurulan kısıtlamalar birçok kişide kafa karışıklığına neden oldu. En çok merak edilen sorulardan birisi de rehabilitasyonlar kapanacak mı oldu. Peki, önceki kısıtlamalarda muaf tutulan rehabilitasyonlar kapanacak mı? İşte, rehabilitasyonlar kapanacak mı sorusunun yanıtı… 

Rehabilitasyonlar kapanacak mı? 

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yıl sonuna kadar eğitimin uzaktan devam edeceğini açıklamasının ardından birçok kişi konunun ayrıntılarını merak edip, araştırmaya başladı.  

Eğitim ve öğretim konusunda kafalarındaki sorulara yanıt aramaya başlayan vatandaşlara cevap, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk, ‘’ Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki kabine toplantısında alınan karar gereği, 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz.’’ dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim ve öğretim alanında merak edilen birçok konuya netlik kazandırdı. ‘’Dünyada ve ülkemizde salgının seyrinde yaşanan yükselişten, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime devam eden öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın etkilenmemesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Korona virüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki kabine toplantısında alınan karar gereği, 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğiz.’’ diyen Bakan, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine yönelik de açıklama yaptı. Önceki kısıtlamalardan muaf tutulan rehabilitasyonlarla ilgili kesin bir bilgi bulunmamakla beraber, daha öncelerinde 5580 sayılı özel öğretim kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki “bireysel eğitimler” yüz yüze gerçekleştirilebilecektir kararı alınmıştı. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0