in

Simge Barankoğlu kimdir kaç yaşında ve nereli, tutuklandı mı?

Simge Barankoğlu, son günlerde yaptığı paylaşımlarla yeniden gündemde yer almaya başladı. Bir dönem yaptığı birkaç paylaşımı nedeniyle sosyal medyada kısa bir süreliğine popülerlik elde eden ve daha sonrasında bu popülaritesini koruyabilmek için neler yapması gerektiğini anket yoluyla halka soran Simge Barankoğlu, zaman zaman bazı reklam paylaşımları ile gündemde yer alıyor. Peki, Simge Barankoğlu kimdir kaç yaşında ve nereli? İşte, Barankoğlu hakkında bazı bilgiler

İzmir’de, sosyal medyada para ödülü kazanıldığı belirtilip, ‘vergisi’ denilenlerden para alarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen suç şebekesine operasyon sonrası adliyeye sevk edilen 18 şüpheliden, aralarında sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu (27) ile Yeşim Aydın’ın (27) da bulunduğu 16’sı tutuklandı, 2’si ise serbest bırakıldı.

Sosyal medyanın yeniden konuşmayan başladığı Simge Barankoğlu, 15 saniyelik videosu ile ünlenen isimlerden. Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan 1995 doğumlu Simge Barankoğlu, aslen İzmir Ödemiş’lidir. Sosyal medya hesabı üzerinden cesur pozlar ve videolar paylaşan Simge Barankoğlu, ‘Örümcek, korktun mu? Yılan, korktun mu? Korkmadın mı?’ sözleriyle yeni bir akım başlatmıştı.

‘DOLANDIRICILIĞI BİLSEM ASLA KABUL ETMEZDİM’

Tutuklanan Simge Barankoğlu’nun, ifadesinde, “Sosyal medya fenomeniyim. Geçimimi reklam alarak sağlıyorum. Soruşturmaya konu bu eylem de diğer reklamlar gibiydi. Ben tarafları ve müştekileri tanımıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0