in

Ümitcan Uygun öldü mü? 

Aleyna Çakır cinayetinin şüphelisi olarak görülen Ümitcan Uygun geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı. Olayın ardından sosyal medyada yayılan iddiaların üzerine Ümitcan Uygun öldü mü sorusu gündeme geldi. Müge Anlı programında aylarca adını duyuran Ümitcan Uygun öldü mü sorusuyla araştırılıyor. Peki, Ümitcan Uygun öldü mü? İşte tüm detaylar… 

Geçtiğimiz günlerde Ümitcan Uygun öldü mü sorusu araştırılmaya başlandı. İddiaya göre Ankara’da sevgilisi tarafından öldürüldüğü düşünülen Aleyna Çakır davasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Sosyal medyada yayılan söylentilerin ardından Ümitcan Uygun öldü mü sorusu da araştırılmaya başladı. Peki, Ümitcan Uygun öldü mü? İşte tüm detaylar… 

Ümitcan Uygun öldü mü? 

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen, geçen yıl 3 Haziran’da Keçiören’deki evinde boynunda iple ölü bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun’un, daha önce Sema Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer aldı.Bunun üzerine Esen’in ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun, polis ekiplerince gözaltına alınıp, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Günlerce televizyon programına katılan Sema Esen’in ailesi, kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun’u sorumlu tuttu. 

Soruşturma kapsamında Ankara Adli Tıp Kurumu’nca düzenlenen raporda Sema Esen’in tırnaklarında doku ve vajinal frotisinde sperm bulundu. Soruşturmayı yürüten savcılık, Esen’in ölümüyle ilgili iddialar üzerine dosyayı, ayrıntılı rapor hazırlaması için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Hazırlanan raporda Sema Esen’de tespit edilen doku ve sperm örneğinin aynı kişiye ait olduğu belirtildi. 

Ümitcan Uygun kimdir? 

Ümitcan Uygun Aleyna Çakır’ın sevgilisi olarak gündeme geldi. Ankara’da yaşayan Ümitcan Uygun, aslen Yozgat Yerköylüdür. Ümitcan Uygun’un adı kız arkadaşı Aleyna Çakır’ın öldüğü olayda adı geçmiştir.Twitter’da Çakır’ı bayılana kadar dövdüğü videonun ortaya çıkmasıyla gündeme gelmişti. Ümitcan Uygun, paylaşımlarında elindeki paralarla, lüks arabalarla poz verirken görülüyor. Aleyna Çakır olayını takipçisi olan Müge Anlı’yı da tehdit etmişti. 

Ümitcan Uygun’un son hali 

Ocak 2021’de uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek suçundan gözaltına alınan Ümitcan Uygun mahkemece tutuklandı. Ankara’da Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun’un, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntülerinin sosyal medyada yer aldığı tespit edildi. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ümitcan Uygun ve yanında bulunan iki kadından T.K.’ Etimesgut ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. Şubat 2021’de ise Ankara’da evinde ölü bulunan, Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’de (21) tespit edilen doku ve sperm örneğinin, ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve uyuşturucu soruşturması kapsamında tutuklanan Ümitcan Uygun’a ait olduğu belirlendi. Cezaevinde olan Ümitcan Uygun hakkında çıkan öldü haberlerine dair resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0