in

CV nasıl hazırlanır?

İş başvurusu sürecinde işveren sizden çeşitli belgeler talep eder. Bunlardan biride CV’dir. Bu dökümanda çalışan kendi özgeçmişinden bahseder. Eğer gönderdiğiniz CV beğenildiyse işe alınma olasılığınız artar. İşte CV nasıl yazılır sorusunun cevabı… Öncelikle CV’nize bir fotoğraf koymanız gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey fotoğrafınızın resmi olmasıdır. Örneğin takım elbiseyle çekilmiş bir fotoğraf avantaj sağlayacaktır. Özgeçmişinizden bahsederken kendinizi iyi bir şekilde ifade etmeli ve yazı diliniz özetleyici olmalıdır. Kariyer geçmişinizden bahsederken başarılarınızı ön plana çıkarmalısınız. İlgi alanlarınızdan bahsetmeyi unutmayın. Aynı zamanda sizi diğer işçilerden ayıran özelliklere yer verin. Bunun yanında bildiğiniz yabancı dillerden bahsederek işe alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bildiğiniz her dil size avantaj sağlayacaktır. CV hazırlarken işverenin dikkat ettiği hususlardan biride imla kurallarıdır. Yazınızda imla kurallarına mutlaka dikkat edin. Adınızı soyadınızı, telefon numaranızı ve e-posta adreslerinizi belirtin. Bununla birlikte size faydalı olacağını düşündüğünüz kişileri referans olarak belirtebilirsiniz. Örnek olarak yeni mezunsanız staj yaptığınız yerden birini referans olarak gösterebilirsiniz.

İş başvurusu sürecinde işveren sizden çeşitli belgeler talep eder. Bunlardan biride CV’dir. Bu dökümanda çalışan kendi özgeçmişinden bahseder. Eğer gönderdiğiniz CV beğenildiyse işe alınma olasılığınız artar. İşte CV nasıl yazılır sorusunun cevabı…

Öncelikle CV’nize bir fotoğraf koymanız gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey fotoğrafınızın resmi olmasıdır. Örneğin takım elbiseyle çekilmiş bir fotoğraf avantaj sağlayacaktır. Özgeçmişinizden bahsederken kendinizi iyi bir şekilde ifade etmeli ve yazı diliniz özetleyici olmalıdır.

Kariyer geçmişinizden bahsederken başarılarınızı ön plana çıkarmalısınız. İlgi alanlarınızdan bahsetmeyi unutmayın. Aynı zamanda sizi diğer işçilerden ayıran özelliklere yer verin. Bunun yanında bildiğiniz yabancı dillerden bahsederek işe alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bildiğiniz her dil size avantaj sağlayacaktır.

CV hazırlarken işverenin dikkat ettiği hususlardan biride imla kurallarıdır. Yazınızda imla kurallarına mutlaka dikkat edin. Adınızı soyadınızı, telefon numaranızı ve e-posta adreslerinizi belirtin. Bununla birlikte size faydalı olacağını düşündüğünüz kişileri referans olarak belirtebilirsiniz. Örnek olarak yeni mezunsanız staj yaptığınız yerden birini referans olarak gösterebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0