in

Linkedin nasıl okunur?

Milyonlarca insanın iş bulmasına imkan veren ve global pazarda da kullanıcıların yurtdışına iş yapmasına olanak veren LinkedIn, büyümesini sürdürüyor. Bugün için milyonlarca kullanıcısı bulunan ve Microsoft çatısı altında faaliyet gösteren LinkedIn ile ilgili en merak edilen konulardan biri ise Linkedin nasıl okunur sorusunun yanıtı…

Linkedin, yıllar önce Microsoft tarafından satın alındı ve o günden bu yana kullanıcı kitlesini genişletmeyi sürdürdü. Kullanıcılar, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak bu platform üzerinde kendi iş ve eğitim deneyimlerini paylaşabiliyor ve bu bilgiler eşliğinde sektörünün aranan ismi olabiliyor. Bugünün CV sitelerinin yaptığının daha fazlasını Linkedin kendi başına yapıyor. Peki konuşurken Linkedin’i nasıl telafuz etmeliyiz? Linkedin nasıl okunur?

Linkedin, “Linkdın” şeklinde okunur ve dünyanın birçok bölgesinde de aynı kavramı ifade eder. Ancak “Linkedin” şeklinde okusanız da göze çok batmazsınız, çünkü birçok insan Linkedin’in okunuşunu yani telafuzu doğru bir şekilde yapmaz, yapamaz.

Ancak sohbet esnasında olur da Linkedin ismini kullanmak isterseniz siz yine de “Linkdın” demeye özen gösterin. Sonuçta dünya bu şekilde telafuz ediyorsa, bizim de inat edip farklı şekilde Linkedin’ı telafuz etmemize gerek yok.

Linkedin’a benzer şekilde Xiaomi’nin okunuşu da kafaları çok karıştırıyor. Özellikle de yıllar önce bu markanın telafuzu hayli zordu, ancak bugün için pek çok kişi Xiaomi’yi “Şayomi” şeklinde doğru olarak telafuz edebiliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0