in

CTRL + F ne işe yarar? Klavye kısayolları

Klavyede en sık kullandığımız tuş kombinasyonlarından biri olan CTRL + F tuşları, günlük kullanımda pek çok farklı kısayolun kapısını açıyor. Bu kısayolu kullanarak bir yandan vakit kazanırken, öte yandan alışkanlık haline getirdiğinizde işlerinizin çok daha çabuk bitmesinde önemli bir adım olduğunu fark edeceksiniz. Peki CTRL + F ne işe yarar?

Klavye başında pek çok tuş kombinasyonunu kullanarak daha verimli bir çalışmaya imza atabiliriz. Hatta oyun oynarken dahi bu kısayolların mücadeleleri kazanmakta hayati bir rolü var. Popüler klavye kısayollarından biri de tahmin edeceğiniz üzere CTRL + F tuşlaması.

CTRL+F tuşları nedir? Ne işe yarar?

CTRL+F tuşlaması yaptığınızda arama ekranını açabilirsiniz. Hangi programı açtığınız fark etmeksizin pek çok uygulama altında bu kısayol, arama butonunu aktif hale getirir. Örneğin Word üzerinde bir metin hazırlarken CTRL+F yaptığınızda arama çubuğunun ekrana geldiğini göreceksiniz. Benzer şekilde Google’ın Chrome tarayıcısını kullanırken de site içerisinde görünen sayfada arama yapmak yine bu kısayolla mümkün.

Photoshop, Excel gibi pek çok uygulamayı kullanırken de CTRL+F tuşlamasından yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0