in

Gen İlaç halka arz eşit mi?

Son zamanlarda birçok firma tarafından halk arz başvurusu yapılıyor. Bu firmaların arasında şimdi de Gen İlaç katıldı. Bu yüzden birçok kişi tarafından Gen İlaç’ın halka arzının eşit olup olmadığı oldukça çok merak ediliyor. Peki Gen İlaç halka arz eşit mi?

Son zamanlarda birçok firma tarafından Sermaye Piyasa Kurulu’na halka arz için başvuru yapılıyor. Birçok firma tarafından yapılan halka arz, aslında firmaların Borsa İstanbul Pay Piyasasında işlem görebilmek için yaptığı bir yatırım çağrısıdır. Şirketlerin halka arz yapması onlara hem para yani finans kaynağı sağlarken, kurumsallaşma, globalleşme, tanıtım ve itibar da sağlamaktadır.

Gen İlaç firması da halka arz yapmaya hazırlanıyor. Gen İlaç firması, 1998 yılında kurulmuştur. Firmanın asıl amacı ender olan hastalıkların tedavi edilmesi ve bu hastalıklardan dolayı oluşan bozuklukların giderilmesidir. Bu konularda ilaç yapan firma, Dünya’da bulunan büyük firmalar ile beraber çalışmaktadır.

Firmanın 30 Temmuz tarihinde halka arzı gerçekleştirecektir. Bundan dolayı da insanlar firmanın halka arzının eşit olup olmadığını soruyor. Son açıklanan bilgilere göre yapılacak olan halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılar için oransal dağıtım yöntemi uygulanacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0