in

Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Kadıköy Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Kadıköy Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorusunun yanıtı yaklaşan yerel seçimler ile birlikte değişik illerde ve bölgelerden de aranan konular arasında yer alıyor. Partilerin hangi belediyeleri yönettiği ve belediye başkanlarının biyografi bilgileri de aranan konular arasında. Bu belediyelerden birisi de Kadıköy Belediyesi. Peki Kadıköy Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir, kaç yaşında? İşte Kadıköy Belediyesi hakkında bilgiler

Kadıköy Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Kadıköy, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Kadıköy Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Kadıköy Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler Kadıköy BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN? Kadıköy Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı 201.646 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 65.99 oy oranına sahiptir. Kadıköy BELEDİYE BAŞKANI ŞERDİL DARA ODABAŞI KİMDİR? Kadıköy Belediye Başkanı 1973 yılında Şanlıurfa’da doğan Şerdil Dara Odabaşı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Deneme Lisesi’nden mezun oldu. 2, 3 ve 4. dönem CHP Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı merhum Mahmut Odabaşı ile başlayan ve tüm aileyi şekillendiren bir Cumhuriyet kültürünün içinde büyüdü. Kurtuluş Savaşı’nda bilfiil yer alan, İstiklal Madalyası’na layık görülen, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdidir. 1992 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Odabaşı, o yıllarda siyasete dahil oldu. Üniversite öğrencilerinin parti üyesi olamadığı o dönemde, sosyal demokrat gençliği buluşturmak amacıyla oluşturulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi temsilciliğini ve başkanlığını yürüttü. 1994 yerel seçimlerinde SHP Merkez Seçim Ofisi’nde görev alan Odabaşı, sırasıyla; 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012’de tekrar seçilerek İl Başkan Vekilliği ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2015 yılında, Sayın Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı’ndaki yönetimde CHP İstanbul İl Sekreterliği, 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere, seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu. Odabaşı, başta Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Fenerbahçe kulüp üyelikleri olmak üzere birçok sivil toplum örgütüyle yakın çalışmalar içinde oldu. 1999 yılından, Kadıköy Belediye Başkanı seçildiği güne kadar, kendi kurduğu hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışan Odabaşı, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

Kadıköy Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Kadıköy, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Kadıköy Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Kadıköy Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Kadıköy BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Kadıköy Belediye Başkanlığını CHP’nin adayı Şerdil Dara Odabaşı 201.646 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 65.99 oy oranına sahiptir.

Kadıköy BELEDİYE BAŞKANI ŞERDİL DARA ODABAŞI KİMDİR?

Kadıköy Belediye Başkanı

1973 yılında Şanlıurfa’da doğan Şerdil Dara Odabaşı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ankara Deneme Lisesi’nden mezun oldu. 2, 3 ve 4. dönem CHP Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı merhum Mahmut Odabaşı ile başlayan ve tüm aileyi şekillendiren bir Cumhuriyet kültürünün içinde büyüdü. Kurtuluş Savaşı’nda bilfiil yer alan, İstiklal Madalyası’na layık görülen, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdidir.

1992 yılında, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Odabaşı, o yıllarda siyasete dahil oldu. Üniversite öğrencilerinin parti üyesi olamadığı o dönemde, sosyal demokrat gençliği buluşturmak amacıyla oluşturulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi temsilciliğini ve başkanlığını yürüttü.

1994 yerel seçimlerinde SHP Merkez Seçim Ofisi’nde görev alan Odabaşı, sırasıyla;

2011 yılında CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği,

2012’de tekrar seçilerek İl Başkan Vekilliği ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı,

2015 yılında, Sayın Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı’ndaki yönetimde CHP İstanbul İl Sekreterliği,

2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere, seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Odabaşı, başta Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Fenerbahçe kulüp üyelikleri olmak üzere birçok sivil toplum örgütüyle yakın çalışmalar içinde oldu.

1999 yılından, Kadıköy Belediye Başkanı seçildiği güne kadar, kendi kurduğu hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışan Odabaşı, evli ve bir kız, bir erkek çocuk babasıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0