in

Salı günü tırnak kesilir mi?

Son zamanlarda birçok insan tarafından Salı günleri tırnak kesilip kesilmeyeceği internette araştırıyor. Birçok insan Salı günleri tırnak kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. Peki Salı günleri tırnak kesilir mi? Salı günleri tırnak kesmek günah mı?

Müslümanlık dininin peygamberi olan Hz. Muhammed’in 5 temizlik fıtratından birisi tırnak kesmektedir. Bildiğiniz üzere Müslümanlıkta temizlik oldukça çok önemlidir. Bu yüzden insanlar her gün Allah’a ibadet etmeden önce abdest alırlar.

Bu abdest sayesinde vücutlarını temizlerler. Son zamanlarda insanlar internette Salı günleri tırnak kesmenin günah olup olmadığını internette araştırmaya başladı. Birçok insan tarafından araştırılan konu arama motorlarında en fazla arananlar arasında yer alıyor. İslam dinin kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’de Salı günü tırnak kesmenin günah olduğu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Hz. Muhammed’in hadislerinde de bu bilgiye rastlanmamaktadır.

Yani Salı günlerin tırnak kesilmesinin bir mazuru bulunmamaktadır. Ayrıca insanlar tarafından çok bilinen yanlışlardan birisi de gece vakitlerinde tırnak kesmenin yasak olduğuyla ilgilidir. Aslında gece vaktinde tırnak kesmenin de hiçbir sakıncası yoktur. Sadece Hac ve Umre ziyaretlerinde tırnak kesmek yasaktır. Onun haricinde tırnak kesmekle ilgili bir yasak bulunmamaktadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0