in

UKG nedir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından ünlü tenisçi Djokovic’e sponsor olan UKG’nin ne olduğu araştırılıyor. Birçok kişi ÜKG firmasının ne iş yaptığını ve hangi ülkelerde hizmet verdiğini merak ediyor. Peki ÜKG nedir? Ne iş yapmaktadır?

Tenis ülkemizde çok fazla takip edilmese de dünyada en çok ilgi duyulan sporlar arasında yer alıyor. Ülkemizde de oldukça niş bir kitleye hitap eden sporun en ünlü isimlerinden biri olan Djokovic’e UKG firması sponsor olmuştur. Bunun ardından birçok kişi UKG’nin ne olduğunu ve ne iş yaptığını merak etmeye başladı.

Açılımı Ultimate Kronos Group olan UKG, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren bir teknoloji firmasıdır. İş gücü yönetimi ve insan sermayesinin yönetimi hakkında şirketlere çözümler sunan firma, Ultimate Software ve Kronos Incorporated şirketlerinin birleşmesiyle Nisan 2020, de kurulmuştur. CEO koltuğunda ise eski Kronos Incorporated’ın CEO’luğunu yapan Aron Ain bulunmaktadır. Bu iki firmanın birleşmesindeki asıl amaç ise yeni bir bulut girişimi oluşturmak. Bildiğiniz üzere son zamanlarda bulut teknolojisi günden güne gelişmeye başladı.

Geleceğin en çok kullanılan teknolojisi olacak olan bulut teknolojisine Microsoft, Oracle, Ceridian, ADP gibi firmalarda yatırım yapmakta. Tabi bundan dolayı da UKG’nin en büyük rakipleri de bu firmalar oluyor. UKG şirketinin günümüzdeki değeri 22 milyar dolar. 12 binden fazla çalışanı olan şirket en büyük bulut teknolojisi şirketlerinden biri olma konumunda. Djokovic’in yanı sıra UKG, NBA 2021 sezonunda Miami Heat’e de sponsor oldu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0