in

Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir? 

2008 yılında yayın hayatına başlayan aksiyon ve polisiye türündeki dizi olan Adanalı Maya kimdir sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Adanalı’nın yanı sıra yakın tarihte yayınlanan 4N1K İlk Aşk dizisinin Ela Öğretmeni olarak da tanınıyor. Peki, Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir? Sizler için hazırladığımız haberimizde, Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir sorularının detaylı yanıtlarını derledik. İşte tüm detaylar… 

Türk televizyon ekranlarının sevilen dizisi Adanalı Maya kimdir sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Yayın hayatına 7 Kasım 2008’de başlamış olsa da dizinin tekrar bölümlerini izleyen pek çok kişi var. Diziye sonradan dahil olan ve hem oyunculuğu hem de güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Adanalı Maya gerçek adı nedir sorusuyla araştırılmaya başlandı. Peki, Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir? İşte, Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir sorularının detaylı cevapları… 

Adanalı Maya kimdir, gerçek adı nedir? 

Zeynep Özder, 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. 8 yaşındayken piyano ve çello eğitimi almaya başladı. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi, Konsevatuarı’nda Müzik ve Gösteri Sanatları bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde müzik öğretmenliği adına Müzik Yüksek Lisansı ve ardından da Müzik öğretmenliği konusunda doktora yaptı. 

Gazi ÜniversitesiAkademik Oda Orkestrasında çello ile performans sergiledi. 2005 ve 2007 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında kontratlı sanatçı olarak çalıştı. Üniversite Orkestrası ileİsviçre, Fransa, Polonya,Romanya ve Kazakistan’da konserlere katıldı. 

Mezun olduktan sonra 2009 yılında Durul Gence Müzik Okulu’nda piyano ve viyolonsel dersleri verdi. 2011 yılında Tekfen Filarmoni Orkestrası ile bir konser verdi. Zeynep Özder, 2011 yılında, New York’da Stella Adler Studio atölyesinde oyunculuk eğitimi aldı. Gaye Sökmen Ajans’ına bağlı olarak çalışmaktadır. 2010 yılında “Samanyolu” dizisinde Eda rolünü canlandırırken Özcan Deniz,Vildan Atasever, Hatice Aslan, Hülya Darcan, Kenan Ece, Kıvanç Kasabalı,Nesrin Cavadzade, Ayça Bingöl ile beraber rol aldı. Yine 2010 yılında “Bir Avuç Deniz” sinema filminde (Dilek Hanoğlu) karakterini canlandırırken Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder,Tuğrul Tülek, Ahu Yağtu ile beraber oynadı.  

2012 yılında “Sen Kimsin?”adlı sinema filminde Zeynep Özder (Pelin) karakterini canlandırırken başrollerde Tolga Çevik, Köksal Engür, Toprak Sergen, Pelin Körmükçü oynamıştır. 2012 – 2013 yılları arasında Necati Cumalı’nın eserinden uyarlanan ve baş rollerinde Erkan Petekkaya ile Hatice Şendil’in oynadığı “Dila Hanım” dizisinde Hülya karakterini canlandırdı. 2013 – 2014 yılları arasında yayınlanan “İntikam” adlı dizide Beren Saat, Yiğit Özşener, Nejat İşler, Mert Fırat, Zafer Algöz, Alican Yücesoy, Engin Hepileri,Başak Daşman, Ezgi Eyüboğlu ile birlikte oynadı. 

Adanalı konusu 

Maraz Ali (Mehmet Akif Alakurt), İstanbul’un en büyük suç çetesinin lideridir. Kurduğu çetesiyle birlikte ne kadar kötü iş yapan kişi ve çete varsa onlara gün yüzü göstermez. Ancak Maraz Ali ve çetesinin çok büyük bir suç örgütü olarak gören polis, vaktiyle İstanbul’da görev yapan ama sonradan İzmir’e tayin edilen Adanalı’yı (Oktay Kaynarca), İstanbul’a geri çağırır ve macera başlar.  

Maraz Ali ve Adanalı, çocukluk arkadaşıydılar ve kan kardeştiler. Daha sonra hem Ali hem de Yavuz polis olurlar ve İstanbul’da göreve başlarlar. Birçok başarılı operasyona imza atarlar. Ancak bir gece kulübünde yaptıkları operasyonda yakaladıkları uyuşturucu satıcısı Erdem adlı kişi, bir bakanın oğluydu. Bu yüzden Ali ve Yavuz’u tehdit ediyordu. Erdem’in tehditlerine dayanamayan Ali, ona yumruk attı. Bundan dolayı Ali, Erdem’in bakan olan babasının da etkisiyle meslekten atıldı. Yavuz ise İstanbul’dan İzmir’e tayin edildi. Ali, bundan sonra halka resmi olarak hizmet edemese de gayri resmî olarak hizmet etmeye karar verdi. Bu amaçla Mülayim, Boncuk, Ferruh ve Tilki Timur’dan oluşan çetesini kurdu. Ne kadar kötü iş yapan kişi ve çete varsa onlara gün yüzü göstermedi. Ancak kendi de çetesiyle beraber sürekli sıkıntılar içinde geçen geçmiş hayatlarından intikam almak için bazı kötü işlere bulaştı. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0