in

Nucleus Vision (NCASH) nedir? 

Nucleus Vision (NCASH) nedir sorusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Harvard Üniversitesi’nde kurulmuş ve 2016 yılına kadar tamamen geliştirilmiş bir ürün haline gelmiştir. Perakendeciler, müşterilerini tanımlamak ve daha iyi sunum vermek için güçlü altyapı sağlayan IoT tabanlı, temassız bir tanımlama sistemidir. Bireysel kimlikleri Veri ile birleştirerek, “bağlantısız bağlantı” yapmaya olanağı sunmaktadır. Tim Draper’ın finanse ettiği bu kripto para, kullanıcıların perakende deneyimlerini kendi verileriyle kişiselleştirmesi üzerine hazırlandı. Peki, Nucleus Vision (NCASH) nedir? İşte, Nucleus Vision (NCASH) nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Kripto para borsasını yakından takip eden yatırımcılar Nucleus Vision (NCASH) nedir sorusunu gündeme getirdi. Bilindiği üzere yüksek artışıyla bir zamanların gözde oluşumlarından biriydi. Nucleus Vision teknolojisi daha önce sadece ticarette olan offline dünyaya akıllı müşteri veri katmanları getiriyor. Tescilli sensör teknolojisi, benzersiz telefon sinyalinizle mağazaya girer girmez varlığınızı tanımlar – hiçbir wifi veya yüz tanımaya gerek olmadan. Bu veriler, blok zinciri yoluyla güvenli bir şekilde perakende işçisine aktarılır. Peki, Nucleus Vision (NCASH) nedir? İşte, Nucleus Vision (NCASH) nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Nucleus Vision (NCASH) nedir? 

Blokchain katmanı, tüm müşteri bilgilerinin tüm taraflara doğru şekilde akmasını sağlar. Veriler perakendeciler müşteri veritabanı ile genişletilmiş Nucleus perakende ekosistemindeki verilerle eşleştirilir.Nucleus’un Orbit adını verdiği Blockchain’i neredeyse bütün akıllı telefonlarla uyumlu olarak geliştirildi. Orbit kullanıcı verileri güvenli bir şekilde saklanıyor ve merkezsiz depolama yapıyor. Böylece büyük şirketlerin birçok müşterisinin verilerini elinde tutmasının önüne geçilmiş oluyor. Diğer yandan müşteriler sürekli alışveriş yaptıkları satıcılardan Nucleus sistemi sayesinde sadakat ödülü ve indirimler kazanabiliyor. Aynı zamanda Nucleus Vision’ın kullanıcılara her alışveriş yaptıklarında ya da bir mağazaya girdiklerinde kendi token’i nCash’i gönderiyor. 

Nucleus Vision bugünkü fiyatı ₺0,034054 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺4.345.759 TRY. Nucleus Vision son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #604, piyasa değeri ₺244.568.477 TRY. Dolaşımdaki arz 7.181.865.278 NCASH coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.  

Müşteri mağazaya girer ve mağazadaki ION sensörleri müşterinin telefonundan müşteri kimliğini tespit eder. Nucleus Vision müşteriye SMS ile ya da daha önceden yüklenmiş uygulama aracılığıyla bir miktar nCash teklifinde bulunur. Müşteri nCash’leri alır ve nCash token’leri müşterinin cüzdanına geçer. Ardından Nucleus mağaza sahibine Blockchain üzerinden müşteri bilgilerini (daha önceden satın aldığı ürünler, ne kadar harcama yapıldığı, ne sıklıkla alışveriş yaptığı vs.) gönderir. Hangi bilgilerin gönderileceğini müşteri seçer. Eğer müşteri mağazaya ilk defa geliyorsa mağaza diğer mağazalardan müşteri bilgisi talebinde bulunabilir. Diğer mağazalar bilgileri paylaşmayı kabul ederlerse, müşteriden bilgilerinin paylaşılması için onay istenir. Bu arada ortaklar arasında bilgi paylaşımları sırasında bir miktar nCash gönderimi yapılır. Müşteri verilerini paylaştığı anda ödül olarak nCash alır ve mağazalar arası her bilgi paylaşımından bir miktar nCash payı alır. Müşteri verilerine göre Nucleus’un Neuron sistemi mağaza için müşteri puanı değerlendirmesi yapar. Bu puan müşterinin mağazaya geliş sıklığına, yaptığı harcamaya göre artabilir. Mağazalar müşteri puanına göre müşteriye mağazaya geldiği için, ya da bir şeyler satın aldığında hediye vermek için nCash’i kullanabilir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0