in

Zilliqa (ZIL) nedir? 

Kripto para borsasıyla yakından ilgilenen pek çok kişi Zilliqa (ZIL) nedir sorusunu araştırıyor. Kripto para piyasasının yeni yolcularından Zilliqa dünyanın en yüksek çıktılı Blockchain platformu olarak tanımlanıyor. Ölçeklendirmeye özel tasarımıyla Zilliqa Blockchain’i saniyede binlerce işlem işleyebiliyor. Zilliqa iki yıllık bir araştırma & geliştirme döneminden sonra kuruldu. Peki, Zilliqa (ZIL) nedir? İşte, Zilliqa (ZIL) nedir sorusunun detaylı yanıtı…  

Zilliqa (ZIL) nedir sorusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Zilliqa altyapısında kullanılan Sharding (veritabanının yatay bölünmesi) sistemi ve yenilikçi protokol sayesinde ağ genişledikçe işlem hızları artıyor. Daha açık bir ifadeyle, ağdaki madenci sayısı arttıkça işlem hızları artıyor. Peki, Zilliqa (ZIL) nedir? İşte, Zilliqa (ZIL) nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Zilliqa (ZIL) nedir? 

Güvenli verilerle oluşturulmuş merkezsiz uygulamalara özel olarak geliştirilen Zilliqa aynı zamanda makineli öğrenme ile finansal algoritmaların ölçeklenmesini sağlayan bir altyapıya sahip. Zilliqa, günümüzde diğer Blockchain projelerinin ötesinde işlem hızı gerektiren merkezsiz uygulamaları çalıştırmak için son derece elverişli bir Blockchain platformu. Yüksek hacimli müzayedeler, şeffaf reklamcılık tedarik zinciri ve piyasanın çok ilerisinde bir hıza sahip ödeme ağı Zilliqa’nın gelecek uygulama planları arasında yer alıyor. 

Zilliqa bugünkü fiyatı ₺0,952698 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺985.771.019 TRY. Zilliqa son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #68, piyasa değeri ₺10.829.645.704 TRY. Dolaşımdaki arz 11.367.346.271 ZIL coin ve maksimum seviyede. 21.000.000.000 ZIL coin. 

Saniyede binlerce işlemin yapılmasına olanak tanıyan ölçeklendirme özelliğinin dışında Zilliqa şöyle vaatlerde bulunuyor: 

Madencilere değişkenliğin az olduğu, düzenli toplu ödemeler, Ethash uyumlu madencilere katılım masraflarında indirim, PoW algoritmasının yalnızca tek bir noktada kullanılması, bunun sonucu olarak daha verimli enerji kullanımı, Doğru bir hesaplama yapmak adına farklı bütçelere sahip merkezsiz uygulama kullanıcıları için ölçülebilir güvenlik, Güvenli ve veri akışına elverişli akıllı sözleşmeler. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0