in

Güvenlik korucuları maaşları ne kadar 2021?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından güvenlik korucularının maaşları oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan güvenlik korucusunun maaşına ne kadar zam aldığını araştırıyor. Peki güvenlik korucu maaşları ne kadar oldu?

Ülkemiz bildiğiniz üzere uzun yıllardır terör örgütleri ile uğraşıyor. Bu terör örgütleri ile mücadele eden birliklerden birisi olan güvenlik korucuları belli bir ücret maaş alıyor. Artık son alınan kararlar neticesinde güvenlik korucuları maaşlarına düzenleme getirildi. Bu düzenleme sayesinde güvenlik korucularının maaşları belli bir seviye olarak belirlendi.

Bu seviyenin altında olmayacak olan maaşlar 2 bin 825 TL oldu. Açıklanan bu rakam bir güvenlik korucusunun alabileceği en alt maaş değeri olarak belirlendi. Yani bu miktara ek olarak ek görev tazminatı gibi ücretlerde alabilirler. Köy korucuları 55 yaşına geldiğinde emekli olabiliyor. Birçok sektörde olduğu gibi köy korucuları 55 yaşına geldiğinde emekli olabiliyor.

Bu emekli maaşı eskiden 1300 TL olarak belirlenmişti. Şimdi ise bu maaşa 270 TL zam yapılarak 1570 TL’ye yükseltildi. Köy korucuları hala bir devlet memuru statüsünde maaş almıyor. Bundan dolayı da oldukça zorluk yaşayabiliyorlar. Bu yüzden ilerleyen dönemlerde tekrardan bu konu hakkında düzenleme yapılabilir. Türkiye’de 47 bin 800 güvenlik korucusu bulunuyor. Bunlardan 25’i gönüllü koruculuk yapıyor. Emekli olarak ise 20 bin güvenlik korucusu bulunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0