in

BZX coin nedir? 

Arama motorlarında sıkça araştırılan BZX coin nedir sorusu yeniden gündemde. BZx Protocol, kullanıcıların üçüncü şahıslara güvenmeden ödünç alabileceği, ödünç verebileceği ve marj ticareti yapabileceği Ethereum tabanlı bir DeFi borç verme protokolüdür. Geçmişte, marj yatırımcıları merkezi borsaları (CEX’ler) kullanmak zorundaydı. Merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) güvenlik açıkları olabilirken, CEX’lerin yararlanılabilecek birçok zayıf noktası vardır. Peki, BZX coin nedir? İşte, BZX coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

BZX coin nedir sorusu kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişinin gündeminde. Bu potansiyel CEX zayıf noktaları arasında hackler, yaklaşan düzenleme, içeriden bilgi eksikliği ve güven konumundaki insanlar tarafından fonların açıkça kötü yönetilmesi gibi şeyler bulunmaktadır. Bu nedenle, bZx Protocol diğer şeylerin yanı sıra, gerçekten merkezi olmayan bir şekilde marj ticareti sunmayı amaçlamaktadır. Peki, BZX coin nedir? İşte, BZX coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

BZX coin nedir? 

BZRX, bZx’in, sahiplerinin oy kullanmasına ve protokol ücretlerinden pay almak için tokenlerini hisseye yatırmasına olanak tanıyan bir yönetim tokenıdır. BZx’deki borçlular ve borç verenler, farklı borsaların paylaştığı küresel likidite havuzlarına fonları girip çıkarırlar. BZx platformu bunun için iTokens ve pTokens kullanır. Dolayısıyla, borç verenler likidite havuzlarına fon sağladıklarında iTokens alırlar. Bunların başında “i” bulunur ve borç verenin tedarik ettiği fonlar üzerindeki talebini temsil eder. iTokens ayrıca bileşik faiz de kazanabilir. Ve iyi haber şu ki, bu tokenlar herhangi bir zamanda orijinal fonlar artı faiz için kullanılabilir. 

bZx Protocol bugünkü fiyatı ₺2,30 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺131.446.344 TRY. bZx Protocol son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #400, piyasa değeri ₺513.101.543 TRY. Dolaşımdaki arz 223.098.198 BZRX coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.  

Ancak, kullanıcılar marj üzerinden alım satım pozisyonları açmak için borç aldıklarında, pToken alırlar. “P”, pozisyon anlamına gelir ve bir marj ticareti pozisyonunun uzun veya kısa tarafını temsil edebilir. Ayrıca kullanıcılar, Uniswap ve Kyber gibi belirli DEX’lerde iTokens ve pToken alabilir. Ancak tipik olarak, bu belirteçler doğrudan bZX kullanılarak oluşturulur. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0