in

CS GO FPS gösterme nasıl yapılır?

Dünyanın en yaygın oynanan oyunlarından biri olan ve yeni güncellemelerle birlikte oyuncu kitlesini de günbegün artıran CS GO, özellikle de internet üzerinden gerçek insanlarla oynanmasından dolayı büyük ilgi görüyor. Ancak rakiplerden bir adım önde olmak için elbette oyunun hızlı ve akıcı bir şekilde de çalışması gerekiyor. Peki oyunun hızını yani kare sayısını gösteren FPS değerini oyunda nasıl görebiliriz? CS GO FPS gösterme nasıl yapılır?

CS GO FPS gösterme kodu ile birlikte oyun boyunca oyununuzun ne kadar akıcı olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Oyun akıcı olmadığında ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun oyun tutukluk yapabiliyor ve karşınızdakine karşı şansınız pek kalmıyor. Bu nedenle oyunun sizin hızınıza eşlik edebilmesi son derece önemli. Oyunun hızını görebilmek için de FPS değerine bakmak gerekiyor. CS GO FPS gösterme kodu ile birlikte FPS değerini anında öğrenebilirsiniz.

Bunun için öncelikle oyuna girş yapıyoruz ve sonrasında konsolu açarak “net_graph 1” komutunu giriyoruz. Sonrasında FPS göstergenizi de açmış oluyorsunuz. Ancak size asıl faydalı olan kod CS GO FPS Artırma Kodu olacak. Bu kod sayesinde FPS artırmak mümkün oluyor.

Bunun için de “fps_max 0” kodunu konsolda girmeniz yeterli. Böylece oyunu oynarken maksimum FPS ile oynayabiliyorsunuz ve az önce bahsettiğimiz yavaşlık sorunlarından da kurtulmuş oluyorsunuz.

Steam üzerinden de CS FPS gösterme kodunu açabilirsiniz. Bunun için Steam Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz ve ardından Oyun içi FPS sayacı seçeneğine tıklıyoruz. Hepsi bu. Böylece sizi rahatsız etmeyecek şekilde, oyunda herhangi bir yere FPS değerini koyabiliyoruz ve anlık olarak FPS değerini görebiliyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0