in

Facebook Lite iPhone’larda artık çalışmayacak

Facebook’un düşük donanım özelliklerine sahip telefonlarda yüksek performansta çalışması için geliştirdiği Facebook Lite uygulaması, iPhone’lardan tamamen çekiliyor.

Günümüzde bazı uygulamarın Lite ya da Go sürümlerini görüyoruz. Bu sürümler, düşük seviyedeki cihazlarda yüksek performansta uygulamaları çalıştırabilmek için geliştiriliyor. Facebook Lite da bu uygulamalardan biri.

Ancak Facebook Lite, iPhone desteğini tamamen kaydetti. İlk etapta Brezilya’da uygulanan yeni bir karar sonrasında kullanıcılar Facebook Lite’a girmek istediklerinde uyarı mesajıyla karşılaşıyor ve uygulamaya girmeleri söz konusu olmuyor. Daha doğrusu Facebook profillerini açamıyorlar.

Facebook Lite’ın iOS yüklü cihazlardan kaldırılması ise kullanıcılarla bağlantılı bir durum. Zira yapılan bir araştırmaya göre Facebook Lite’ın kullanım oranı iPhone’larda hayli az ve bu durumda uygulamayı geliştirmenin ve güncel tutmanın da bir önemi kalmıyor.

Android cihazlarda Facebook Lite kullanımı çok daha yaygın. Özellikle de Android telefonların en düşük seviyeden yükseğe doğru pek çok farklı modeli bulunuyor ve Facebook Lite, bu kapsamda hayat kurtarıcı olabiliyor.

Ancak iOS’ta pek ilgi görmeyen uygulama, yolun sonuna gelmiş bulunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0