in

Tap to translate özelliği nasıl aktif edilir?

Akıllı telefonların sunduğu kullanışlı çözümlerden biri de anında çeviri yapması ve anlamadığımız bir dil olduğunda işimizi kolaylaştırması. Tap to translate sayesinde siz de bu özelliği istediğiniz zaman hızlıca kullanabilirsiniz. Peki tap to translate nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?

Tap to translate metinleri hızlıca tercüme eden kullanışlı bir özellik olarak biliniyor. Android cihazlarda olduğu gibi iOS yüklü cihazlarda da bu özelliği kullanabiliyorsunuz. İstediğiniz dilde çeviri yapabilen bu özellik ile İngilizce bir metni hızlıca Türkçe dile çevirebilirsiniz. Tap to translate özelliği nedir? Tap to translate özelliği nasıl aktif edilir sorularının yanıtına gelince…

Google Translate’in bir özelliği olan Tap to Translate’i kullanabilmek için öncelikle Google’ın geliştirdiği ve ücretsiz olarak temin edebileceğiniz Google Translate uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından iOS cihazınızda çevirmek istediğiniz metin ne ise onu kopyala yapın.

Bir sonraki adımda ise ana ekranınızdaki Google Translate uygulamasının üzerine gelip basılı tutmanız gerekiyor. Böylelikle minik pencere ekrana gelecek. Yapıştır ve Çevir seçeneğine dokundktan sonra da ilgili metnin tercümesini hızlıca görebilirsiniz.

3D Touch özelliği bulunmayan eski iPhone modellerinde bu özelliğin kullanılamayacağını da belirtelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0