in

GTO Coin nedir?  

Son dönemlerde pek çok kişinin gündeminde yer alan sanal paralar GTO Coin nedir sorusuyla yeniden gündeme geldi. Bir ağ protokolü olarak Gifto, Asia Innovations Group’un (AIG) kurucu ortağı ve CEO’su Andy Tian’ın bir buluşudur. AIG’deki ekip, kripto teknolojisi ve blok zinciri meraklılarından oluşuyor. Peki, GTO Coin nedir? İşte, GTO Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

GTO Coin nedir sorusu arama motorlarında en fazla aratılan kripto paralar arasında yer almayı başardı. GTO yani Gifto Coin (GT), Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz sanal hediyeleşme protokolüdür. Asian Innovations Group tarafından hayata geçirilen proje, kullanıcıların birbirlerine sanal hediyeler alabilmelerini ve bunları ERC-20 tabanlı GIFTO ile yapabilmelerini sağlıyor. Peki, GTO Coin nedir? İşte, GTO Coin nedir sorusunun detaylı cevabı… 

GTO Coin nedir? 

Gifto Coin sayesinde kullanıcıların herhangi bir sosyal medya platformunda birbirlerin hediye gönderebilmeleri artık mümkün. İçerik üreticileri de bu konuda ödüllendirilebilir ve isteyenler istediği içerik üreticilerine ödül gönderebilir. Gifto projesi Andy Tian tarafından yönetiliyor. Andy Tian, kurduğu startup firmasını daha önce Zynga’ya satmış ve adını duyurmuştu. GIFTO’nun buna ek olarak Upbit kripto para borsasının 20 milyon kullanıcısını da kendi yararına kullandığı ve bunlardan faydalandığı bilinmekte. 

2017 yılında piyasaya giren Gifto, anlık ödeme yapma amacı ile oluşturulmuş olan bir coin olarak karşımıza çıkmaktadır. GTO kısaltması ile piyasada olan bu sistem, son derece farklı ve ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Buna göre sistem, Ethererum adı verilen blok zincirine göre hareket etmektedir. Bu noktada akıllı sözleşmeler baz alınmıştır. Bunun yanı sıra tüketicilere odaklı bir biçimde ekosistem içinde bulunan içerikleri oluşturan kişilere, onlara göre kişiselleştirilmiş olan çeşitli hediyeler sunmaktadır. Bu hediyeler sayesinde yine özel ve kişiselleştirilmiş ödemeler de yapılmaktadır. Tüm bu sistem mevcut coin tarafından sağlanmaktadır. 

GTO, internet üzerinden ve online bir şekilde satın alınabilir. Bu noktada Paribu ve Binance adındaki sitelerde hesap açmak şarttır. Bu coini almak için ilk olarak Binance ‘a üye olmalısınız. Daha sonra burada bir hesap oluşturup, bu hesabı da onaylatmak şarttır. Açtığınız hesaba ise para yüklemesi gerçekleştirmelisiniz. BTC aldıktan sonra ardından da coin satın almak için diğer site olan Binance’de bir hesap oluşturmalısınız. İlk siteden almış olduğunuz BTC’leri burada bozdurabilirsiniz. Bozdurma işleminden sonra GTO alarak bu coine sahip olmanız mümkündür. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0