in

iPhone 13 hatası: MagSafe çalışmıyor

Apple’ın bugün itibariyle Türkiye’de satışa sunduğu yeni nesil telefon modelleri iPhone 13 serisi, ilginç bir teknik sorunla gündemde. iPhone 13 kullanmaya başlayan kullanıcıların bir kısmının MagSafe ile sorun yaşadığı ve gerektiği gibi çalışmadığı kaydedildi. Peki iPhone 13’lerde görülen MagSafe sorunu neden kaynaklanıyor?

Apple; Türkiye’de bugün itibariyle iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’i kullanıcılarına sundu. iPhone 12 serisine göre fiyatlarında ciddi bir fark bulunmayan yeni modellerin en büyük farkı ise 1 TB’lık modellerinin de satılmaya başlaması. Bu nedenle iPhone 13 Pro Max 1 TB’lık modeli almak isteyenlerin 22999 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Türkiye’de oldukça yüksek fiyatlardan satılan yeni iPhone’lar, bir uyuşmazlık sorunuyla da gündemde. MagSafe ile çalışmayan bazı iPhone 13 modelleri, kullanıcıların da şikayetlerine yol açtı. Oysa geçen yıl satışa sunulan MagSafe’ler, iPhone 13 uyumlu olarak da biliniyordu. Peki bu sorun neden kaynaklanıyor?

Henüz Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da, sorunun kaynağının iOS 15 yazılımının olabileceği konuşuluyor. Gelecek yeni bir güncelleme ile sorunun düzelmesi bekleniyor.

MagSafe ne işe yarıyor?

MagSafe, iPhone’lara mıknatısla yapışarak örneğin deri cüzdan üzerinden taşıdığınız eşyaların birbirine yapışmasını ve kolayca taşınmasını sağlıyor. Üç bölmeden oluşan MagSafe, kartları taşımak için kolaylık sağlarken, Bul uygulaması ile uyumlu olması da kullanıcıların işine fazlasıyla yarıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0