in

iPhone 7 ne zaman çıktı?

Apple’ın popüler akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone 7, dönemine göre en iddialı telefon modellerinden biriydi. Bugün bile hala Apple bu telefona desteğini sürdürüyor. Peki iPhone 7 ne zaman çıktı? İkinci el iPhone 7 alınsa kullanılabilir mi? İşte merak ettiğiniz bu soruların yanıtları…

iPhone 7, bugün de kullanılmaya devam eden ve pek çok kullanıcısı bulunan popüler bir iPhone modeli. Apple, yıllar boyu boş durmayarak son olarak iPhone 13 serisi telefonlarını kullanıcılarıyla buluştururken, iPhone 6S’ye kadar olan telefonlarına yazılım desteği sunmaya devam etmesi de bu eski modellerin kullanılmasına imkan veriyor. Peki iPhone 7 ne zaman çıktı?

iPhone 7, iPhone 7 Plus ile birlikte tanıtıldı. San Francisco’daki etkinlikte duyurulan yeni iPhone 7 serisi, 2016 yılının Eylül ayında ilk kez karşımıza çıktı. Yani bugün itibariyle karşımıza 6 yıllık bir akıllı telefon bulunuyor. Bu da hayli yıllanmış bir telefon anlamına geliyor.

Apple, iPhone 7’nin ardından pek çok iPhone modeli geliştirdi ve dünya genelinde milyonlarca satmayı başardı. iPhone 7’yi ise hem uygun fiyatı hem de sunduğu özelliklerin hala iş görmesinden dolayı kullanıcılar tercih etmeyi sürdürüyor.

Apple, şimdilik iOS güncelleme desteği ile iPhone 7’lere desteğini sürdürüyor. iOS 16’nın iPhone 7’leri destekleyip desteklemeyeceği ise henüz netlik kazanmadı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0