in

iPhone 7 batarya değişimi nasıl yapılıyor?

iPhone 7 dahil tüm iPhone modellerinin pilleri zaman içinde ölmeye başlar. Ölmekten kastımız elbette zaman içinde pillerin ömrünü tamamlaması ve dolayısıyla iPhone’ların şarjının çok daha çabuk tükenmesi sıkça karşılaşılan bir problemdir. Kullanıcılar bu tip durumlarda genel olarak yeni iPhone satın almaya kalkarken, aslında pil değişimiyle bu sorunun üstesinden kolayca gelebilmek mümkün. iPhone 7 pil değişimi daha çok 18-24 ay içerisinde gerekli hale gelmeye başlar. 2 yılın ardından batarya ömründe kayda değer bir bozulma, bir azalma meydana gelir. Kullanıcılar böyle bir sorunla karşılaştıklarında pil değişimi yolunu tercih edebilir. iPhone pillerinin kimyasının zaman içinde bozulmasıyla birlikte değişimi kaçınılmazdır. Yeni bir telefon satın alarak yüksek maliyete katlanmak yerine çok daha uygun fiyata gelen iPhone 7 batarya değişimi işlemini göz ardı etmemelisiniz. Batarya ömrünün azalması sadece şarjının çabuk tükenmesine değil, aynı zamanda iPhone 7’nin çok daha ağır çalışmasına ve uygulamalardan verim alamamanıza neden olur. Bataryanın aşırı ısınması da görülen bir başka problemdir. iPhone 7 batarya değişimini siz değil, telefon tamircileri veya işin uzmanı olan kişilerce yapılması gerekir. Kendiniz bunu yapmaya kalktığınızda ekranın ve alt hoparlörün etrafınaki su geçirmez contalar zarar görebilir, bu durumda cihazınız hasar görmüş olur ve bambaşka sorunlara sebebiyet verebilirsiniz. iPhone 7’nin arka kapağı kullanıcı tarafından normal yollardan çıkarılamaz; mutlaka özel bir işlem gerekir. Teknik destek alarak bu işlemi sağlayabilirsiniz. Pil değişiminin maliyeti ise pilin kalitesine göre değişiklik gösterir. Orjinal iPhone bataryası almanız yerinde olacaktır; zira Çin malı ya da yan sanayi ürünleri cihazınızda kullanmanız halinde bataryanızın zaman içinde şişmesi, yanması ve hatta patlaması söz konusu olabilir. iPhone 7 batarya değişimi işlemi sonrası da yapmanız gerekenler var. Telefonunuzu aldıktan sonra en az iki saat şarj etmelisiniz. Daha doğru bir ifadeyle telefonunuzun bataryası yüzde 100 şarja ulaşmalı. Sonrasında iPhone’un bataryasını yüzde 10’a kadar boşaltın ve tekrar yüzde yüz şarj edin. Böylece iPhone 7 bataryasının kalibre işlemi sorunsuz bir şekilde halledilmiş olacak. iPhone 7 iPhone 7 batarya değişimi sonrası Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu izleyerek batarya ömrünü kendi gözlerinizle de görebilirsiniz. Pil değişimi sonrası değerin yüzde 100 olması gerekir.

iPhone 7 dahil tüm iPhone modellerinin pilleri zaman içinde ölmeye başlar. Ölmekten kastımız elbette zaman içinde pillerin ömrünü tamamlaması ve dolayısıyla iPhone’ların şarjının çok daha çabuk tükenmesi sıkça karşılaşılan bir problemdir. Kullanıcılar bu tip durumlarda genel olarak yeni iPhone satın almaya kalkarken, aslında pil değişimiyle bu sorunun üstesinden kolayca gelebilmek mümkün.

iPhone 7 pil değişimi daha çok 18-24 ay içerisinde gerekli hale gelmeye başlar. 2 yılın ardından batarya ömründe kayda değer bir bozulma, bir azalma meydana gelir. Kullanıcılar böyle bir sorunla karşılaştıklarında pil değişimi yolunu tercih edebilir.

iPhone pillerinin kimyasının zaman içinde bozulmasıyla birlikte değişimi kaçınılmazdır. Yeni bir telefon satın alarak yüksek maliyete katlanmak yerine çok daha uygun fiyata gelen iPhone 7 batarya değişimi işlemini göz ardı etmemelisiniz. Batarya ömrünün azalması sadece şarjının çabuk tükenmesine değil, aynı zamanda iPhone 7’nin çok daha ağır çalışmasına ve uygulamalardan verim alamamanıza neden olur. Bataryanın aşırı ısınması da görülen bir başka problemdir.

iPhone 7 batarya değişimini siz değil, telefon tamircileri veya işin uzmanı olan kişilerce yapılması gerekir. Kendiniz bunu yapmaya kalktığınızda ekranın ve alt hoparlörün etrafınaki su geçirmez contalar zarar görebilir, bu durumda cihazınız hasar görmüş olur ve bambaşka sorunlara sebebiyet verebilirsiniz. iPhone 7’nin arka kapağı kullanıcı tarafından normal yollardan çıkarılamaz; mutlaka özel bir işlem gerekir. Teknik destek alarak bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Pil değişiminin maliyeti ise pilin kalitesine göre değişiklik gösterir. Orjinal iPhone bataryası almanız yerinde olacaktır; zira Çin malı ya da yan sanayi ürünleri cihazınızda kullanmanız halinde bataryanızın zaman içinde şişmesi, yanması ve hatta patlaması söz konusu olabilir.

iPhone 7 batarya değişimi işlemi sonrası da yapmanız gerekenler var. Telefonunuzu aldıktan sonra en az iki saat şarj etmelisiniz. Daha doğru bir ifadeyle telefonunuzun bataryası yüzde 100 şarja ulaşmalı. Sonrasında iPhone’un bataryasını yüzde 10’a kadar boşaltın ve tekrar yüzde yüz şarj edin. Böylece iPhone 7 bataryasının kalibre işlemi sorunsuz bir şekilde halledilmiş olacak.

iPhone 7 iPhone 7 batarya değişimi sonrası Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu izleyerek batarya ömrünü kendi gözlerinizle de görebilirsiniz. Pil değişimi sonrası değerin yüzde 100 olması gerekir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0