in

iPhone 7 su geçiriyor mu?

iPhone 7 su geçiriyor mu sorusunun doğru yanıtı pek çok kullanıcının merak ettiği bir nokta. Apple’ın iPhone 7 telefonunu satın alan kullanıcılar iPhone 7’nin su geçirmez, suya dayanıklı bir yapıda olduğunu düşünüyor. Oysa satır araları dikkatle okunduğunda iPhone 7’nin suya karşı ‘kısmen’ koruma sağladığı görülüyor. Öyle ki, iPhone 7 suya karşı dayanıklı bir yapıdadır; ancak yüzeysel bir koruma sağlar. Örneğin ufak bir su birikintisine düşen iPhone 7 çalışmaya devam edebilir, ancak denize veya tuvalete düşen bir iPhone 7 için tehlike çanları çalıyor demektir. iPhone 7’ler suya dayanıklıdır; ancak bu su sıçraması veya ufak su birikintilerinde telefonu muhafaza eder. Yani yoğun bir suya maruz kaldığında iPhone 7 tamamen zayıftır ve suyu diğer pek çok telefon gibi geçirir. Bu durumda telefonunuzu hemen kapatıp kurutmanız, hatta mümkünse en yakın telefon tamircisine götürmeniz gerekir. Apple mağazaları iPhone 7’nin eski model bir telefon olmasından dolayı cihaza garanti kapsamında bakmayacaklarından herhangi bir telefon tamircisinden destek alabilirsiniz. iPhone 7’nin denize yani tuzlu suya düşmesi durumunda kurtulma şansı oldukça düşüktür. Bu nedenle denize gireceğiniz zaman kılıfı dahi olsa iPhone 7’yi suya yaklaştırmayın ve uzakta tutun.

iPhone 7 su geçiriyor mu sorusunun doğru yanıtı pek çok kullanıcının merak ettiği bir nokta. Apple’ın iPhone 7 telefonunu satın alan kullanıcılar iPhone 7’nin su geçirmez, suya dayanıklı bir yapıda olduğunu düşünüyor. Oysa satır araları dikkatle okunduğunda iPhone 7’nin suya karşı ‘kısmen’ koruma sağladığı görülüyor.

Öyle ki, iPhone 7 suya karşı dayanıklı bir yapıdadır; ancak yüzeysel bir koruma sağlar. Örneğin ufak bir su birikintisine düşen iPhone 7 çalışmaya devam edebilir, ancak denize veya tuvalete düşen bir iPhone 7 için tehlike çanları çalıyor demektir.

iPhone 7’ler suya dayanıklıdır; ancak bu su sıçraması veya ufak su birikintilerinde telefonu muhafaza eder. Yani yoğun bir suya maruz kaldığında iPhone 7 tamamen zayıftır ve suyu diğer pek çok telefon gibi geçirir. Bu durumda telefonunuzu hemen kapatıp kurutmanız, hatta mümkünse en yakın telefon tamircisine götürmeniz gerekir. Apple mağazaları iPhone 7’nin eski model bir telefon olmasından dolayı cihaza garanti kapsamında bakmayacaklarından herhangi bir telefon tamircisinden destek alabilirsiniz.

iPhone 7’nin denize yani tuzlu suya düşmesi durumunda kurtulma şansı oldukça düşüktür. Bu nedenle denize gireceğiniz zaman kılıfı dahi olsa iPhone 7’yi suya yaklaştırmayın ve uzakta tutun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0