in

iPhone 14 ne zaman çıkıyor?

Apple’ın yeni nesil iPhone modelleri için geri sayım sürüyor. Teknoloji devi, her yıl olduğu gibi 2022’de de yeni iPhone modellerini duyuracak. iPhone 14 serisinin gelmesiyle birlikte mevcut iPhone modellerinin fiyatlarında da düşüş yaşanabileceği konuşuluyor. Peki iPhone 14 ne zaman çıkacak?

iPhone 14 merakla bekleniyor. Son olarak iPhone SE’nin 2022 sürümünü bu yıl satışa sunan ancak satışlarda beklediğini bulamayan Apple, yeni amiral telefonlarıyla yine geniş kitlelere ulaşmak niyetinde. iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 mini ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı modelin duyurulması beklenirken akıllarda şu soru var: iPhone 14 ne zaman çıkıyor?

Apple, iPhone 14 serisinin üretimine devam ediyor. Henüz iPhone 14’lere ait hiçbir görsel ya da bilgi internete sızmadığı için, yeni ürünlerle ilgili net bir bilgi de bulunmuyor. Ancak bazı sızıntılara bakıldığında iPhone 14’lerin bir dizi önemli farkları içereceği konuşuluyor.

Bunlardan biri Always On yani ekranın sürekli açık kalma özelliği. Uzun zamandır Android işletim sistemli pek çok telefonda olan, ancak iPhone’larda bulunmayan bu özelliğin iPhone 14 serisi ile birlikte Apple cihazlara da geleceği belirtiliyor.

iPHONE 14 NE ZAMAN ÇIKIYOR?

iPhone 14 çıkış tarihi ve Türkiye’ye geleceği gün de merak konusu. Ancak bu konuda net bir açıklama elbette yok. Geçen yıllara bakıldığında Apple’ın benzer bir stratejiyi takip ederek Eylül ayında bu telefonları tanıtması kuvvetle muhtemel görünüyor. Pandemi döneminde Eylül yerine Ekim ayında duyurulan bazı iPhone modellerinin aksine bu yıl pandeminin etkileri azaldığından takvim yine önceki yıllara benzeyecek gibi görünüyor.

iPHONE 14 FİYATLARI NE OLACAK?

iPhone 14 fiyatları henüz belli değil. Ancak geçen yıl satışa sunulan iPhone 13 serisinin fiyatlarına da bakılarak tahminde bulunulabilir. En önemli fark ise ABD’de bu yıl yüksek seyreden enflasyon. Bu da yeni iPhone modellerinin daha pahalıya çıkabilme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0