in

İşte iOS 14.2 güncellemesi ile sunulacak en bomba yenilik

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 14 güncellemesini yayınladı ve pek çok yeni özellik iPhone’lara kazandırılmış oldu. Ancak gelecek haftalarda yayınlanması beklenen iOS 14.2 güncellemesi bir başka bomba özelliği hayata geçiriyor. Shazam uygulaması gelişerek iPhone’ların dahili bir özelliği haline geliyor. Peki ama nasıl?

Apple, iOS 14.2 güncellemesi ile birlikte bazı iyileştirmeler yapacak. Ancak bu sürümle birlikte kullanıcıların en çok hoşuna gidecek özellik ‘müzik tanıma’ olacak. Zira Shazam gibi iPhone’lar herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan şarkıyı telefona dinleterek kime ait olduğunu ve şarkının ismini hızlıca öğrenebilecekler.

Apple, 2018 yılında Shazam’ı bünyesine katmış ve bu uygulama için 400 milyon dolar ödemişti. Shazam, kendi başına milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor olsa da, gelir yaratan bir uygulama olmadığından tek başına bir şey ifade etmiyordu. Apple’ın satın almasıyla birlikte ise Shazam’ın özelliklerini Apple cihaz ve servislerinde görmeye başlıyoruz.

Müzik Tanıma adı altında gelen özellik, iOS 14.2 güncellemesi ile birlikte iPhone’ların dahili bir özelliği olacak. Yani ek bir uygulama ihtiyaç duymadan çalışacak. Özelliğin bir diğer güzel yanı da AirPods’lar ile de uyumlu çalışması. Bu sayede herhangi bir uygulamada müzik duyduğunuzda da dışarı ses vermeden, sadece kulaklığa gelen müziği de araştırabiliyorsunuz.

iOS 14.2 güncellemesinin ilerleyen haftalarda yayınlanması bekleniyor; ancak Apple’ın öncesinde iOS 14.1 güncellemesi ile daha minör iyileştirmeler sunması planlanıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0