in

iPhone birikmiş para nedir? Sorgulama nasıl yapılır?

Apple’ın geliştirdiği ve 10 yılı aşkın bir süredir hayatımızda olan iPhone serisi telefonları, her yıl yeni modellerle ve çok daha yüksek fiyatlarla dikkatleri üzerinde topluyor. Pek çok farklı özelliğe sahip olan iPhone’larla ilgili en merak edilen konulardan biri de iPhone birikmiş para kavramının ne olduğu.

iPhone birikmiş para son haftalarda Google’da yoğun bir şekilde arama alıyor ve kullanıcılar iPhone birikmiş para sorgulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor. Apple’ın kendi internet sitesinden de öğrenebileceğiniz bu basit yol sayesinde Apple Kimliği bakineyinizi kontrol edebilirsiniz.

iPhone birikmiş para, aslında Apple Kimliği bakiyenizi gösteriyor. Bunu öğrenmek için de önce App Store uygulamasını açmanız gerekiyor. Ardından ekranın üst kısmındaki fotoğrafınıza ya da Giriş Yap düğmesine dokunun.

Bu aşamadan sonra iPhone birikmiş paranız neyse görebilirsiniz. Bakiyenizde para varsa direkt ekranda isminizin altında yer alır. Bir tutar görmüyorsanız bakiyeniz yoktur.

Mac üzerinden de birikmiş paranızı görebilirsiniz. Bunun için öncelikle App Store’u açın. Kenar çubuğunun alt tarafında Giriş Yap düğmesini görüyorsanız düğmeyi tıklayıp Apple Kimliğinizle giriş yapın. Bakiyeniz varsa tutarı adınızın altında görünür.

Windows işletim sistemli bir cihazda bakiye kontrolü yapmak için de iTunes’u açmanız gerekiyor. Apple hesabınızla iTunes’a giriş yaptıktan sonra pencerenin üst kısmındaki Mağaza’ya tıklayın. Ardından bakiyeniz varsa tutarı görebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0