in

Numeraire (NMR)nedir? NMR Coin ne kadar? 

Numeraire (NMR) nedir sorusu gündemde. Numeraire (NMR), Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimi token’ıdır. NMR Coin ne kadar sorusu da merak ediliyor. Numerai platformu ise riskten korunma fonu şirketi olarak tanımlanabilir. Şirket, verilerin gizliliğinden ödün vermeden profesyonel bir finansal modeli kitle kaynaklı hale getirmeyi hedefliyor. Bunun için de veri bilimi, makine öğrenimi, yapay zeka ve kriptografinin bir karışımını kullanıyor. Peki, Numeraire (NMR)nedir? NMR Coin ne kadar? İşte, Numeraire (NMR) nedir, NMR Coin ne kadar sorularının detaylı yanıtları… 

Kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişi Numeraire (NMR) nedir sorusunu araştırıyor. Numerai sayesinde bilim insanları, korumasının şifreli bir şekilde yapıldığı verileri web sitesinden indirebiliyor. Bu veriler daha sonra bilim insanları tarafından piyasa hareketlerini tahmin eden modeller oluşturmak için kullanılıyor. Kullanıcılar NMR Coin ne kadar sorusunu da gündeme getirdi. Modeller, makine öğrenimi algoritmaları ve yapay zeka karışımı kullanılarak oluşturuluyor. Peki, Numeraire (NMR)nedir? NMR Coin ne kadar? İşte, Numeraire (NMR) nedir, NMR Coin ne kadar sorularının detaylı yanıtları… 

Numeraire (NMR)nedir? NMR Coin ne kadar? 

Modeller karşılığında çeşitli yollarla ödemeler alan bilim insanlarına, NMR coin’i tercih etmeleri halinde farklı avantajlar sunuluyor. Ayrıca NMR, modellerine yapılacak saldırıları önlemek isteyen bilim insanları tarafından da kullanılıyor. Bunların yanı sıra Numeraire, 2015 yılının sonlarında CEO Richard Craib tarafından başlatılan hedge fon şirketi Numerai’nin bir ürünüdür. Numeraire coin, Bitcoin ağında faaliyet gösteren projenin karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için hedge fonundan yaklaşık bir yıl sonra başlatıldı. Numerai’nin yönetim kurulu, kurucusu ve CEO’su Richard Craib, Georey Bradway ve Xander Dunn’dan oluşuyor. Danışmanlar arasında ise Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, Polychain Capital’in kurucusu Olaf Carlson-Wee ve Kaggie’nin yönetim kurulu üyesi Ash Fontana yer alıyor.  

NMR Coin ne kadar? 

NMR coin, platformda düzenlenen yarışmalarda hem yarışmanın bir koşulu olarak hem de ödülü olarak kullanılıyor. Numerai, her hafta bilim adamlarının güncellenmiş verilere eriştikleri ve bu verileri finansal modellerini oluşturmak için kullandıkları bir yarışma düzenliyor.Modeller daha sonra gerçek dünya piyasalarında üç hafta boyunca test ediliyor ve ardından en iyi performans gösteren 100 modele sahip bilim insanı çabalarından dolayı Bitcoin ile ödüllendiriliyor. 

Yarışmaya katılmak isteyen bilim insanlarının “onaysız değişiklikleri önlemek için” projelerine NMR payları koymaları bekleniyor. Başarılı modellere sahip bilim adamları, Bitcoin ödülünün yanı sıra projeye koydukları NMR token’larını da geri alıyor. Kaybeden bilim insanlarının projelerindeki NMR token’ları ise yakılıyor. Dolayısıyla kaybeden bilim insanları NMR coin’lerini de kaybetmiş oluyor. Numeraire bugünkü fiyatı ₺423,51 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺209.284.770 TRY. Numeraire son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #154, piyasa değeri ₺2.109.690.675 TRY. Dolaşımdaki arz 4.981.500 NMR coin ve maksimum seviyede. 11.000.000 NMR coin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0