in

Twitter çöktü mü? Twitter neden açılmıyor?

Dünyanın önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, yine erişim sorunu ile gündemde. Kullanıcılar kısa süreli erişim sorunu yaşarken, bazı kullanıcılar bu sorun yüzünden tweet atamadı ve ekrana gelen tweet’leri göremedi. Twitter’dan ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Peki Twitter çöktü mü? Twitter’a neden girilemiyor? Erişim sorunu ne zaman sona erecek? İşte ayrıntılar…

Twitter, WhatsApp, Facebook ve Instagram başta olmak üzere popüler sosyal medya araçları sık sık erişim sorunlarıyla gündeme geliyor. Bugün ise Twitter’da erişim sorunu gözlemlendi. Kullanıcılar Twitter hesaplarına girmekte zorluk yaşarken, bazı kullanıcılar ise hiç erişim sağlayamadı. Peki Twitter çöktü mü? Twitter erişim sorunu neden kaynaklanıyor? İşte merak edilenler…

Twitter, bugün erişim sorunuyla gündeme geldi. Bilgisayardan ya da mobil cihazlarından Twitter hesaplarına girmeye çalışan kullanıcılar, erişim sorunuyla yüz yüze geldi. iPhone ya da Android cihazlar fark etmeksizin Twitter’a erişim sağlanamadığı görüldü. Bunun üzerine kullanıcılar diğer sosyal medya platformlarında erişim sorununu gündeme getirirken, Twitter’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Twitter çöktü mü araması yapan kullanıcılar, soluğu erişim problemlerini ekrana anlık olarak getiren Downdetector isimli internet sitesinde aldı. Bu siteye göre ise Türkiye’nin belli noktalarında ufak çaplı erişim sorunları yaşandığı dikkat çekti. Ancak sorunun kaynağı Türkiye değil, Avrupa’yı da içine alan daha büyük bir bölgede yaşandığı da görüldü.

Bilgisayardan Twitter’a girmeye çalışan kullanıcıların bazıları ise hesaplarına erişmeyi başardı, ancak internet sitesinin hayli yavaş olduğunu gözlemledi.

Öğleden sonra ise Twitter erişim sorununun azaldığı ve çok daha az sayıda kullanıcının bu sorundan etkilendiği belirtildi.

Twitter’dan bu erişim sorunu özelinde bir açıklama henüz gelmedi.

Şirket, son olarak DM yani özel mesajları için yeni bir özelliği hayata geçirdiğini duyurmuştu. Twitter, ilerleyen günlerde DM üzerinden sesli mesaj gönderimine imkan verecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0