in

WhatsApp ücretli mi olacak 2021?  

Son zamanların sıkça tartışılan konusu WhatsApp ücretli mi olacak 2021 sorusu yeniden gündemde. WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına zorunlu kıldığı bir sözleşme ile oldukça tepki çekmişti. WhatsApp’ın yeni sözleşmesinin ardından Whatsapp sözleşmesi detayları hakkında araştırmalar arttı. Bu kapsamda kullanıcılar çareyi internette buldu. Whatsapp’ın ücretli olacağına dair detaylar sadece ülkemizde değil, dünya çapında gündeme gelen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere WhatsApp, dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri. Peki, WhatsApp ücretli mi olacak 2021? İşte, WhatsApp ücretli mi olacak 2021 sorusunun detaylı yanıtı… 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın tepkilerin odağındaki gizlilik sözleşmesini onaylamak için geçen son günün ardından WhatsApp ücretli mi olacak 2021 sorusuyla gündeme geldi. WhatsApp kullanıcıları zorunlu olan güncellemeyi kabul etmediklerinde yavaş yavaş uygulamanın bazı alanlarını kullanamayacak ve sürecin sonunda uygulamayı artık hiç kullanamayacak. Öte yandan ocak ayından bu yana devam eden sözleşme dayatması nedeniyle kullanıcılar alternatif uygulamalara yönelmeye devam ediyor. Peki, WhatsApp ücretli mi olacak 2021? İşte, WhatsApp ücretli mi olacak 2021 sorusunun detaylı yanıtı… 

WhatsApp ücretli mi olacak 2021?  

Facebook’un ve Whatsapp’ın gelirlerinin düşmesinin ardından tartışma konusu olan bu konu hakkında Whatsaapp’tan bir açıklama gelmedi. Ancak reklam gelirlerinin artması için daha fazla reklam görebiliriz. 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın tartışmalı gizlilik sözleşmesini onaylamak için verdiği süre 15 Mayıs itibarıyla sona erdi. Sözleşmeyi onaylamayanların kademeli olarak hesaplarını kaybedecekleri iddialarının yeniden gündeme gelmesi sonrasında Twitter esprili paylaşımlarla adeta yıkıldı. Ancak WhatsApp’tan yapılan açıklamada, “Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz. Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz” ifadeleri kullanıldı. Kullanıcılar bu açıklamanın ardından rahat nefes aldı.  

WhatsApp sözleşmesi nedir? 

WhatsApp’tan yapılan son açıklamaya göre bu sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları silinmeyecek; ancak bu kullanıcılar bir süre sonra mesaj gönderemeyecek ya da alamayacak.Bu kullanıcıların hesapları “aktif olmayan hesap” olarak tanımlanacak.WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kabul etmeyenler, aşamalı olarak uygulamanın bazı özelliklerini kullanamaz hale gelecek ve sonunda WhatsApp uygulamasını hiç kullanamayacak.Ocak ayında duyurusu yapılan bu sözleşmeyi kabul etmek için son tarih olarak duyurulan 8 Şubat tarihi tepkilerin ardından 15 Mayıs’a ertelenmişti.Türkiye’de Rekabet Kurulu ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu ise Facebook ve WhatsApp hakkında re’sen soruşturma başlatmıştı. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0