in

WhatsApp’tan konum nasıl atılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden birçok kullanıcı arkadaşlarıyla konumunu paylaşıyor. WhatsApp’tan nasıl konum atıldığını bilmeyen kullanıcılar ise konum yollama yöntemlerini araştırıyor. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz konum yollama işlemi nasıl yapılır? İlk yapmanız gereken konum ayarlarınızı aktif hale getirmek. WhatsApp’tan konum paylaşmak için WhatsApp sohbet ekranını açın. Konum gönderme işlemini bir iPhone üzerinden gerçekleştirecekseniz sohbet ekranının metin kutusunun solunda yer alan yukarı ok düğmesine bastıktan sonra “Konum paylaş” butonuna tıklayın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz. Aynı işlem Android işletim sistemi üzerinden ise şu şekilde yapılıyor: Sohbet ekranının üst tarafında yer alan “Ataş simgesi”ne basın. Karşınıza çıkan menüdeki “Konum” butonuna basın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken karşınıza çıkan konumun üstüne tıklayarak karşı tarafa iletmek.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden birçok kullanıcı arkadaşlarıyla konumunu paylaşıyor. WhatsApp’tan nasıl konum atıldığını bilmeyen kullanıcılar ise konum yollama yöntemlerini araştırıyor. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz konum yollama işlemi nasıl yapılır?

İlk yapmanız gereken konum ayarlarınızı aktif hale getirmek. WhatsApp’tan konum paylaşmak için WhatsApp sohbet ekranını açın. Konum gönderme işlemini bir iPhone üzerinden gerçekleştirecekseniz sohbet ekranının metin kutusunun solunda yer alan yukarı ok düğmesine bastıktan sonra “Konum paylaş” butonuna tıklayın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz.
Aynı işlem Android işletim sistemi üzerinden ise şu şekilde yapılıyor: Sohbet ekranının üst tarafında yer alan “Ataş simgesi”ne basın. Karşınıza çıkan menüdeki “Konum” butonuna basın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken karşınıza çıkan konumun üstüne tıklayarak karşı tarafa iletmek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0