in

ÜzgünÜzgün

NO 1 müziği neden bıraktı? NO.1 Rap’i bıraktığını açıkladı!

NO 1 ismiyle bilinen Can Bozok müziği bıraktığını hayranları ile paylaştı. Bir süredir göz önünde bulunmaması dolayısıyla hakkında öldüğüne dair iddialar yer alan NO 1, malum olayları işaret ederek müziği bıraktığını ifade etti. Peki, NO 1 müziği neden bıraktı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler NO 1 NEDEN MÜZİĞİ BIRAKTI? NO 1 Instagram hesabı üzerinden şu paylaşımı gerçekleştirdi; “Selamlar, artık müzik üretmemekteyim ve sahne almıyorum. Umarım ileride bu durum değişir.. Malum olaylardan dolayı yazmamıştım aslında aylar önce yazmayı planladım ve yıllar önce de bu durum böyleydi bunu da söylemek gerek. Saygılar&sevgiler” Melek Mosso ile seslendirdiği ‘Hiç Işık Yok’ isimli şarkının Çukur dizisinde yayınlanmasının ardından popülaritesi artan NO 1’in rap müziği hangi sebeple bıraktığı ve ‘malum olaylar’ olarak vurguladığı konunun ne olduğu ise henüz bilinmiyor. NO 1 KİMDİR? NO.1 ismiyle bilinen Can Bozok 1988 Denizli doğumludur. Lise yıllarında beş sefer okuldan atıldı/ayrılmak zorunda kaldı ve bir matbaada çalışmaya başladı. O sıralar sürekli olarak rap müzik dinliyordu ve bu işe hevesli idi. Kendi içinden okuduğu sözleri kayda alabilmesi için altyapı (beat) gerekiyordu ve bunun hakkında hiç bir fikri olmayan Can, bilgisayarında beat yapımı hakkında araştırmalara koyuldu ve bu şekilde Fl Studo programını keşfetti. Bu program ile kendi ihtiyacı olan tarzda altyapılar üretme amacıyla uğraş vermeye başladı. Belli bir deneyim kazandıktan sonra yaptığı altyapılara kayıt almak için mikrofona ihtiyacı olduğunu fark etti ve bulunduğu ilde gerçekleştirilen bir rap konserinin bitiminde sahnedeki karışıklıktan da faydalanarak mikrofonu alarak evine götürdü. Bu mikrofon ile kayıtlara başlayan Can, No.1 ismiyle çıkardığı ilk kayıtları Çalıntı Mikrofon isimli albümünde topladı.  ı.

NO 1 ismiyle bilinen Can Bozok müziği bıraktığını hayranları ile paylaştı. Bir süredir göz önünde bulunmaması dolayısıyla hakkında öldüğüne dair iddialar yer alan NO 1, malum olayları işaret ederek müziği bıraktığını ifade etti. Peki, NO 1 müziği neden bıraktı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

NO 1 NEDEN MÜZİĞİ BIRAKTI?

NO 1 Instagram hesabı üzerinden şu paylaşımı gerçekleştirdi;

“Selamlar, artık müzik üretmemekteyim ve sahne almıyorum. Umarım ileride bu durum değişir.. Malum olaylardan dolayı yazmamıştım aslında aylar önce yazmayı planladım ve yıllar önce de bu durum böyleydi bunu da söylemek gerek. Saygılar&sevgiler”

Melek Mosso ile seslendirdiği ‘Hiç Işık Yok’ isimli şarkının Çukur dizisinde yayınlanmasının ardından popülaritesi artan NO 1’in rap müziği hangi sebeple bıraktığı ve ‘malum olaylar’ olarak vurguladığı konunun ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

https://www.instagram.com/p/BzjRh13gsmZ/

NO 1 KİMDİR?

NO.1 ismiyle bilinen Can Bozok 1988 Denizli doğumludur. Lise yıllarında beş sefer okuldan atıldı/ayrılmak zorunda kaldı ve bir matbaada çalışmaya başladı. O sıralar sürekli olarak rap müzik dinliyordu ve bu işe hevesli idi. Kendi içinden okuduğu sözleri kayda alabilmesi için altyapı (beat) gerekiyordu ve bunun hakkında hiç bir fikri olmayan Can, bilgisayarında beat yapımı hakkında araştırmalara koyuldu ve bu şekilde Fl Studo programını keşfetti.

Bu program ile kendi ihtiyacı olan tarzda altyapılar üretme amacıyla uğraş vermeye başladı. Belli bir deneyim kazandıktan sonra yaptığı altyapılara kayıt almak için mikrofona ihtiyacı olduğunu fark etti ve bulunduğu ilde gerçekleştirilen bir rap konserinin bitiminde sahnedeki karışıklıktan da faydalanarak mikrofonu alarak evine götürdü. Bu mikrofon ile kayıtlara başlayan Can, No.1 ismiyle çıkardığı ilk kayıtları Çalıntı Mikrofon isimli albümünde topladı.  ı.

Yorumlar

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0