in

Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır? 

Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır sorusu son günlerde birçok kişi tarafından araştırılıyor. Instagram hatalarıyla karşılaşıldığında ve çözüm üretilemediğinde başvurulan yöntemlerinden en başta gelenlerden bir tanesi önbelleği temizlemektir. Bunun yanı sıra Instagram uygulmasının telefon içerisinde çok fazla yer kaplaması durumunda veya Instagram geçmişini kalıcı bir şekilde silmek için önbelleği temizleme işlemi yapılmakta. Peki, Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır? İşte, Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır sorusunun detaylı yanıtı… 

Arama motorlarında sıkça araştırılan Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır sorusunun cevabını birçok kişi araştırmaya devam ediyor. Önbellek temizlemek için yapılması gereken işlemler özünde oldukça basittir. Bunun için uygulamanın önbelleğini temizlemek yeterlidir. Peki, Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır? İşte, Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı… 

Instagram önbellek temizleme Iphone için nasıl yapılır? 

Telefonun önbelleğini temizleme işlemi uygulamaların önbelleklerini siler ve telefonun kasmasına ve yavaşlamasına sebep olan dosyaları yok eder. Önbelleği dolan telefonlar yavaş çalışabilir, uygulamalar kasabilir. Dolayısıyla düzenli olarak bu işlemi yapmak telefonunuzun performansını önemli ölçüde etkileyecektir. 

Önbellek temizleme işlemi uygulamaların silinmesine yol açmaz. Uygulama içerisinde sizin tarafınızdan doldurulan ve arka planda çalışan gereksiz dosyaları siler. Yani, kısaca sizin için gerekli olan verilere dokunmaz ve Instagram kullanma rutininizi engellemez. 

Android telefonlarda önbellek temizleme işlemi oldukça kolaydır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ek bir program kullanımı gerekmez, ancak eğer istenirse önbellek temizleyici programlar da kullanılabilir. Android telefonlarda uygulamaların önbelleklerini temizlemek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Unutmadan, bazı Android telefonların arayüzü farklılık gösterdiği için adımlar farklı olabilir. 

Telefon ayarlarına girin. Ayarlar kısmından “Uygulamalar” seçeneğine dokunun. Buradan “Yüklü Uygulamalar” seçeneğine dokunun. Bazı telefonlarda “Uygulamaları Yönet” seçeneği de olabilir. Önbellek temizlemek istediğiniz uygulamayı (Instagram) listeden bulun ve seçin. Açılan sayfadan önbelleği temizleme butonuna dokunun. Eğer bu ekran üzerinden verileri temizle butonuna dokunursanız, uygulamanın içerisindeki tüm veriler silinecek ve uygulamayı ilk yüklediğiniz hale geri dönecektir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0