in

Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı? 

Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı sorusu son günlerde birçok kişinin gündeminde. Korkusuz gazetesi yazarı ve Tele 1’de “Gün Başlıyor” adlı programı sunan Can Ataklı ekranda yer almadığı için birçok iddia ortaya atıldı. Bunlardan birisi de Ataklı’nın kanaldan ayrıldığı oldu. Peki, Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı? İşte, Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı sorusunun detaylı cevabı… 

Ünlü gazeteci Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı sorusuyla araştırılmaya başlandı. Sabah programıyla izleyiciyle buluşan Can Ataklı, arama motorlarında en fazla araştırılan isim oldu. Ayrıca sosyal medyada da yayında olmayışı birçok iddianın ortaya atılmasına sebep oldu. Peki, Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı? İşte, Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı sorusunun detaylı yanıtı… 

Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı? 

Can Ataklı 1956 yılının Mayıs ayında babasının ilk görev yeri olan Diyarbakır’da ailesinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babası Hikmet Ahmet kimya mühendisidir, annesi de kimya mühendisi olan Kadriye Özkan’dır. Can Ataklı Tele1 den ayrıldı mı sorusuna ‘’Şu an maalesef ekranda değilim. RTÜK tebligatı yaptı ve daha önce mahkeme kararıyla uygulanmayan iki günlük ceza başladı. Çarşamba sabahı yine bu saatte (0.8.00) Tele1’de birlikte olacağız.’’ şeklinde atmış olduğu tweet cevap niteliği taşıyor. 

Babası kadro olmadığı için lisede kimya öğretmenliği yaparken, Annesi ise Tekel Fabrikasında kimya mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra anne ve babası Şeker Fabrikaları’nda çalışır; bu vesile ile sırasıyla Susurluk, Uşak, Erzincan gibi yerlerde geçer çocukluğu. Balıkesir Atatürk İlkokulu’ndan mezun olur. Baba tarafından Kafkaslar’dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir’e yerleşmiş bir aileye mensuptur. Can Ataklı’nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır. Cem (di1961) adında kardeşi vardır. 

Can Ataklı, daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlediği bilgi yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil eder. Daha sonra İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara’ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde bitirdi. 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul’a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu. Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1975 yılında Vatan gazetesinde devam etti. 

Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Star, Star TV ve Business Channel’da köşe yazarı, yayın koordinatörlüğü yaptı.1986 yılına kadar Günaydın gazetesinde çalıştı. 1984- 1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti. 2003-2004 yılında Star TV’de ana haber sundu ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı. Can Ataklı 2006 yılının aralık ayından beri çalışmakta olduğu Vatan Gazetesi’nden 2013 yılının temmuz ayında ayrıldı. Can Ataklı, 30 Tem 2013 tarihinde 2014 yılı yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP’den aday olacağını açıkladı. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0