in

Kuveyt Türk fiziki altın veriyor mu?

Kuveyt Türk gram altınları, fiziki altına yatırım yapmak isteyen tasarruf sahipleri için İstanbul Altın Rafinerisi güvencesiyle basıldı. Kuveyt Türk, müşterilerine altın hesapları aracılığıyla fiziki altın alma ve satma imkanı sunar. Yani, Kuveyt Türk müşterileri, bankanın altın hesabı üzerinden fiziki altın alabilirler.

Gram altınlar; 1, 1.5, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gram seçenekleri ile tüm Kuveyt Türk şubelerinde bulunur. Gram altınlar, uluslararası standart olan 995/1000 saflıktadır. Satın aldığınız Kuveyt Türk altınları ve İstanbul Altın Rafinerisi sertifikalı diğer altınlar, paketi deforme olmadığı sürece tüm şubelerimizde geri alınır ve istenildiği zaman kuyumcularda bozdurulabilir. Gram altınlarınızı dilerseniz bozdurabilir, dilerseniz altın cari ve katılma hesaplarında değerlendirebilirsiniz.
Altın Bankacılığı Ürünlerimiz Kuveyt Türk Danışma Kurulumuz tarafından onaylanmıştır ve AAOIFI Altın Standardı ile uyumludur.

Türkiye’de geleneksel ve vazgeçilmez bir yere sahip olan çeyrek altın artık Kuveyt Türk’te!

Kuveyt Türk çeyrek altınları; TC. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından üretilir. Bu altınlar, 22 ayar saflıkta ve 1,75 gr ağırlıktadır.

Çeyrek altın hesabı açarak birikim yapabilir ve dilediğiniz zaman Kuveyt Türk şubelerinden fiziki olarak çekebilirsiniz.

Kuveyt Türk ambalajlı çeyrek altınları istediğiniz hesaba yatırabilirsiniz.
Çeyrek altın birikimi yapmak istediğinizde, bir kez vereceğiniz talimatla hesabınızda düzenli olarak çeyrek altın biriktirebilirsiniz.
Kuveyt Türk hesapları arasında çeyrek altın transferi yapabilirsiniz.
İleri tarihli çeyrek altın alım emri verebilirsiniz.
Altın Bankacılığı Ürünlerimiz Kuveyt Türk Danışma Kurulumuz tarafından onaylanmıştır ve AAOIFI Altın Standardı ile uyumludur.

Külçe Altın

Kuveyt Türk, bir Türk bankası tasarımıyla üretilen ilk ve tek külçe altına imza atarak, altına damgasını vurdu!

Kuveyt Türk külçe altınları, bir Türk bankasının tasarımı ile üretilen ilk ve tek külçe altınlardır.
Borsa İstanbul standartlarına uygundur.

Külçe altına damgasını vuran Kuveyt Türk;

Londra Külçe Piyasaları Birliği’ne (London Bullion Market Association – LBMA) üye ilk ve tek Türk bankası. Borsa İstanbul (BIST) Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın muhabir bankası.
2013 yılı BIST Kıymetli Madenler Piyasası yıllık işlem hacminde, tüm BIST üyeleri arasında birinci oldu.

2011 yılından itibaren BIST Kıymetli Madenler Piyasası’nda en yüksek yıllık işlem hacimli banka.
Türkiye’de külçe altın dış ticaret hacminde lider. Altın Bankacılığı Ürünlerimiz Kuveyt Türk Danışma Kurulumuz tarafından onaylanmıştır ve AAOIFI Altın Standardı ile uyumludur

Altın Havale

Altın Havale ile hesabınızdaki altınları gram veya çeyrek olarak havale yapabilirsiniz. Havale ettiğiniz kişi de Altın Havale’sini aynı gün içinde gram veya çeyrek olarak şubelerden teslim alabilir. Bu sayede altınlar güvenlik sorunu olmadan, kolayca ve rahatça istenilen yere ulaştırılabilir. Altın Havale masrafsız bir şekilde yapılır. Gram ve çeyrek altınların havalesi mevcuttur. Altınların taşıma ve çalınma riski yoktur.

Altın Emir

Altın emir ile hesaplardan otomatik alım-satım talimatı verilebilmektedir. Oluşturulan otomatik alım-satım emri ile kurlar talimat verilen seviyeye ulaştığında otomatik olarak alım-satım işlemi gerçekleşir. Hem döviz hem de kıymetli madenlerde otomatik talimat verilebilir.
Talimatlar tek seferlik veya belli periyodlar için verilebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0