in

Oteller açık mı? Aralık 2020 oteller açık mı?

Son gelen kısıtlamalardan sonra, restoran ve kafelerin sadece paket servis yapacağı kararlaştırılmıştı. Yasakların tam olarak neleri kapsadığını anlayamayan vatandaşlar da oteller açık mı, Aralık 2020 oteller açık mı sorularına yanıt aramaya başladı. Kış turizminin önemli zamanlarından birinde bulunmamız da oteller açık mı, Aralık 2020 oteller açık mı sorusunu gündemde tuttu. Peki, Oteller açık mı? Aralık 2020 oteller açık mı?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeye göre lokanta, restoran ve kafeler gel al veya paket servisine başlamıştı. Hal böyle olunca vatandaşlar oteller açık mı, Aralık 2020 oteller açık mı sorusunu da gündeme getirdi. Kış turizminin yanı sıra yılbaşı için de en değerli ay Aralık… Peki, Oteller açık mı? Aralık 2020 oteller açık mı? 

OTELLER AÇIK MI? ARALIK 2020 OTELLER AÇIK MI? 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son genelge ile birlikte lokanta ve restoranların gel al ve paket servis dışında hizmet vermeleri yasaklandı. Ancak otellerde konaklayacak olan vatandaşlar bu süreçte otellerin restoranlarının açık olup olmadığını merak etmeye başladılar. Otellerde herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son Covid-19 tedbirleri kapsamındaki genelgede restoran, lokanta, kafe ve kafeterya gibi yeme içme yerlerinin 10.00-20.00 saatleri arasında yalnızca paket servis ya da gel al olacak şekilde açık olacağı ifade edildi. Ayrıca 20.00’dan sonra yalnızca paket servis olarak hizmet verileceği aktarıldı.  Genelge kapsamında oteller ile konaklama tesislerindeki lokanta ve restoranlar için istisna uygulanacağı ifade edildiği görüldü. Buna göre otel lokanta ve restoranları ile şehirlerarası yollarda hizmet veren konaklama tesislerindeki lokanta ve restoranlar yeme içme hizmeti vermeye devam edecekler. 

 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0