in

Bursa İzmir otobanı bayramda ücretsiz mi?

Birçok Müslümanın beklediği Kurban Bayramı geldi çattı. Birçok insan kurban ibadetlerini yerine getirdikten sonra tatile çıkıyor. Bu tatile çıkarken de insanlar otobanların ücretli olup olmadığını merak ediyor. Son zamanlarda internette arama motorlarında en çok araştırılan konulardan birisi de Bursa, İzmir otobanının bayramda ücretsiz olup olmadığı. Peki Bursa İzmir otobanı bayramda ücretsiz mi?

Bu Kurban Bayramı diğerlerine göre biraz farklı bir bayram olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu bayramda insanlar iki yılın ardından ilk defa karantina döneminden etkilenmeyerek bir bayram geçirecek. İki yıl boyunca korona virüsü yüzünden insanlar bayramları evde kapalı geçirmişti. Bundan dolayı da artık bayram kutlamayı özleyen insanlara bu bayram ilaç gibi gelecek. Hal böyle olunca ilk gün kurban kesme ibadetini yapan direkt olarak tatile kaçıyor.

Hal böyle olunca insanlar otobanların ücretsiz olup olmadığını da merak ediyor. En çok merak edilen otobanların arasında Bursa, İzmir otobanı bulunuyor. Resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan habere bakıldığında Kurban Bayramı tatilinden dolayı Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda ve 15 Temmuz Şehirler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçişleri ücretsiz olacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0