in

Ciğer yıkanır mı?

Ülkemizde oldukça fazla tüketilen yiyeceklerden biri olan ciğer son zamanlarda yıkanıp, yıkanmaması ile gündeme geldi. Birçok insan tarafından merak edilen konu internette arama motorlarında en çok arananlar arasında yer alıyor. Peki ciğer yıkanır mı?

Bizim ülkemizde sakatatlar çok fazla tüketiliyor. En fazla tüketilen yiyecek türlerinden biri olan sakatatların nasıl hazırlanacağını insanlar oldukça çok merak ediyor. Çünkü her zaman dışarıdan satın aldığınızda o mekana güvenemeyebiliyorsunuz. Sakatatlar grubunda yer alan ciğer son zamanlarda insanlar tarafından merak konusu oldu. Birçok insan ciğerin yıkanıp yıkanmayacağını merak ediyor.

Bir ciğer yapmadan önce ilk olarak taze bir ciğer satın almalısınız. Çünkü taze olmayan ciğerlerin tadı istediğiniz gibi olmayabilir. Ayrıca yumuşak olsun istiyorsanız kuzu ciğeri yerine dana ciğerini tercih etmelisiniz. Daha sonra bu ciğerin sinirlerini almalısınız. Sinirlerini aldıktan sonra zarını da temizlemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra ciğeriniz istediğiniz hale gelecektir. Daha sonra herkesin merak ettiği yıkama sürecine geçebilirsiniz.

Ciğeri yıkamak istiyorsanız sudan geçirmeniz yeterli olacaktır. Çünkü suda bırakırsanız veya fazla yıkarsanız ciğer o suyu emecektir ve bundan dolayı da piştiğinde sert olacaktır. Bu yüzden ciğeri çok fazla suda bırakmamalısınız ama yıkamanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra istediğiniz teknikte ciğerinizi hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0