in

Help Turkey Global yardım çağrısı nedir?

Son zamanlarda ülkemizin güney taraflarında çıkan yangınlar bir türlü kontrol altına alınamıyor. Yangının bu kadar uzun süre kontrol altına alınamamasından ve Türkiye’nin yeterli ekipmanlara sahip olamamasından dolayı birçok kişi internette #HelpTurkey etiketiyle “Globall Call Help Turkey” görselini paylaşmaya başladı. Bazı insanlar ise bunun ne demek olduğunu internette araştırıyor. Peki #HelpTurkey nedir?

Orman yangınları her sene yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte oldukça çok artıyor. Bundan dolayı ülkeler genel olarak yaz aylarında yangınlara engel olabilmek için hazırlık yapar. Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda bu yangınlara önlem alabilmek için çeşitli ülkelerden uçak ve helikopter alıyordu.

Ancak bu sene çıkan yangınlarda yapılan açıklamalara göre bu durum sekteye uğramış gibi. Birçok kişiden farklı farklı açıklamalar yapılıyor. Bildiğiniz üzere ülkemizin güney taraflarındaki yani Akdeniz taraflarındaki ormanlarımız günlerdir yanıyor.

Bir türlü kontrol altına alınamayan yangın, insanların yaşadığı bölgelere de sıçramış durumda. Birçok insan yangından dolayı evlerini, eşyalarını kaybetti. Birçok insanın da yaralandığı yangın hala söndürülemedi. Bundan dolayı da insanlar internette #HelpTurkey etiketini paylaşmaya başladı. Global Call Help Turkey görseli ile paylaşılan etiket “Küresel Çağrı” anlamına geliyor.

İnsanlar bu paylaşımı yaparak diğer ülkelerden yangını söndürmek için yardım istiyor. Yani diğer ülkelerin yangın söndürme araçlarının Türkiye’ye gelmesi ve bu yangını söndürmesini istiyorlar. Çünkü Dünya hepimizin dünyası ve orada bulunan ağaçlar sadece Türkiye’ye değil bütün Dünya’ya oksijen sağlıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0