in

Mete Gazoz engelli mi?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından merakla takip edilen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizde okçulukta altın madalyayı getiren Mete Gazoz internette çok fazla araştırılıyor. Birçok insan tarafından merak edilen milli sporcu yayınladığı videolarda konuşurken zorlandığı görülüyor. Bundan dolayı da insanlar internette Mete Gazoz’un hastalığını araştırıyor. Peki Meta Gazoz’un hastalığı nedir?

Tokyo Olimpiyatları resmen bütün dünyayı kendisine bağlamış durumda. Birçok ülkeden insan merakla olimpiyatların sonucunu takip ediyor. Ülkemizde de birçok insan tarafından takip edilen olimpiyatlara ilgi özellikle Kadın A Milli Voleybol takımımızın ve Mete Gazoz’un yakaladığı başarıdan sonra bir hayli artmaya başladı.

Mete Gazoz bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde olimpiyatlarda okçulukta ülkemizde altın madalyayı kazandırdı. 8 Haziran 1999 doğumlu olan Mete Gazoz, ilk olarak Bakü’de düzenlenen Avrupa Oyunları’nda ülkemizi temsil etmişti. Burada 46. Sırada tamamlayan Mete Gazoz ilk turda eşleştiği Ukraynalı rakibine kaybetmişti. Buradan sonra 2016 yılında düzenlenen Avrupa Okculuk Şampiyonası’nda bireysel kategorisinde gümüş madalya aldı.

Birçok kişi tarafından merak edilen sporcunun bazı videolarda konuşmada zorluk çektiği görüldü. İnsanlar bunun nedenini internette araştırıyor. Mete Gazoz veya ailesi tarafından hastalığının ne olduğuna dair bir açıklama bulunmuyor. Ancak büyük ihtimalle “Akıcılık Bozukluğu” olduğu düşünülüyor. Yani halk arasında yaygın bilinen adıyla kekemelik olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0