in

İstanbul kart abonman yükleme nasıl yapılır?

İstanbul kart abonman yükleme için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nce hazırlanan internet sitesine girmeli ve abonman yükleme işlemini yapmalısınız. Peki size hangi bilgiler gerekiyor? Hangi adımları izlemelisiniz? İşte İstanbul kart abonman yüklemek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken çözüm…

İstanbul kart abonman yükleme yapmak isteyenler öncelikle bireysel.istanbulkart.istanbul adresine girmeli ve kendilerine bir hesap oluşturmalı. Böylece kullanıcı, kendi adına aktif olan İstanbul kartları da görebilme şansına ulaşıyor. Hatta bu kartlara abonman yükleyebildiği gibi hangi araçlara ne zaman bindiğini bile son 3 ayla kalmak kaydıyla öğrenebiliyor. Peki İstanbul kart abonman yükleme için ne yapmak gerekiyor? İşte yolu

İstanbul kart abonman yükleme için https://bireysel.istanbulkart.istanbul/transactions adresine girin ve kendinize ücretsiz olarak bir hesap açın. Ardından İşlemler kısmı altında Abonman yükle’ye tıklayın.

Bu noktadan sonra kullandığınız İstanbulkart numaranızı ve kart ismini girmeniz yeterli. Bu adımdan sonra ise ödeme yönteminizi seçerek İstanbulkartınıza abonman yükleyebilirsiniz.

İstanbulkart’a kendiniz TL yükleyebileceğiniz gibi haftalık, aylık gibi abonman yükleme işlemlerini tercih ederek tasarruf edebilirsiniz. Toplu taşımayı sıkça kullanıyorsanız bu seçenekleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0