in

Pendik Cumartesi Pazarı açık mı?

Pazarlar birçok marketten daha uygun fiyatlı ürün sattıkları için insanlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Hal böyle olunca insanlar pazarların ne zaman kurulduğunu merak ediyor. Son zamanlarda da Pendik, Cumartesi Pazarı’nın açık olup olmadığı merak ediliyor. Peki Pendik, Cumartesi Pazarı açık mı?

Korona dönemi boyunca birçok insan hayat tarzlarını değiştirmek zorunda kaldı. Birçok esnaf bu dönemde getirilen yasaklardan dolayı satış yapamadı, hatta dükkanlarını bile açamadı. Hem maddi hem de psikolojik açıdan oldukça zor geçen bu dönemi yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Özellikle aşıların yapılmasıyla birlikte birçok insan artık rahat bir nefes alabilecek.

Ancak aşılar tamamen tamamlanana kadar koronayı geride bıraktık diyemeyiz. Bu yüzden korona aşısı olması insanların oldukça önemli. 1 Temmuz itibariyle aşılama çalışmalarının son sürat devam etmesiyle birlikte insanlar artık yavaş yavaş normal hayatlarına dönmeye başladı.

Cumhurbaşkanın yaptığı açıklamalar neticesinde 1 Temmuz’dan sonra sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası ulaşım yasakları ortadan kalktı. Geçtiğimiz neredeyse iki sene boyunca hafta sonları hep sokağa çıkma yasağı oldu. Bundan dolayı da bu durumdan en çok etkilenen sektörlerden birisi de pazarlar oldu. Cumartesi günleri kurulan Pendik pazarı da bundan oldukça çok etkilendi. Semt pazarları uygun fiyatlı ürünlerinden dolayı vatandaşların en çok tercih ettiği alışveriş yerlerinin başında geliyor. İnsanlar bir haftalık alışverişlerini bu pazarlardan sağlıyorlar.

Yasakların kalkmasıyla birlikte Pendik pazarının açılıp açılmayacağı konusu gündeme geldi. Pazar normalde Cumartesi günleri açılmaktaydı. Hatta bundan dolayı Pendik Cumartesi Pazarı olarak isimlendirilmekteydi. Yasaklardan dolayı pazar her hafta Çarşamba günü yapılmaktaydı. Şimdi ise geri tekrardan Cumartesi günü yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Henüz bu durum belli değil ancak pazara gitmek istiyorsanız Çarşamba günleri Pendik Pazarı’na gidebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0