in

Arina Fedorovtseva kimdir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Tokyo Olimpiyatları oldukça yoğun bir ilgiyle takip ediliyor. Burada oynayan oyuncuları da insanlar merak ediyor. Bundan dolayı da internete başvuruyorlar. Bu merak edilen oyunlardan birisi de Arina Fedorovtseva oldu.

Tokyo Olimpiyatları neredeyse bütün dünyayı ekranlara kitledi. Birçok nsan tarafından takip edilen olimpiyatlarda özellikle Türkiye’de voleybol tarafı oldukça yoğun bir şekilde takip ediliyor. Voleybol takımımızın kazandığı başarılardan dolayı birçok insan yakından takip ediyor. Bunun yanı sıra diğer takımların voleybolcularını da araştırıyorlar.

Bunlardan birisi de Arina Fedorovtseva oldu. 19 Ocak 2004 yılında doğan Arina Fedorovtseva, birçok kişi tarafından internette araştırılıyor. 2011 ve 2015 yılında Avrupa şampiyonlukları bulunan Arina Fedorovtseva’nın babası milli kürekçi olan Sergey Fedorovstev’dir. Rus asıllı oyuncu 2019 CEV U16 Avrupa Şampiyonası’nda “En İyi Smaçör” olarak seçilmiştir.

2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda ise Rusya Milli takımında oynamış ve şampiyon olmuştur. Yine bu turnuvada da “En iyi Smaçör” seçilmiştir. Başarılı voleybolcu aynı zamanda “En Değerli Oyuncu” ödülünü de almıştır. Şimdi ise hala Rus Milli takımında oynamaktadır ve olimpiyatlarda ülkesini temsil etmektedir. Aynı zamanda Fenerbahçe Voleybol takımında da yer almaktadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0