in

Regli iken (adetli) saç boyanır mı?

“Toplum arasında “Adetliyken (reglken) saç boyatılmaz”, olarak bilinen ve nedeni merak edilen konular arasında yer alan adetliyken saç boyanmaz söyleminin ne olduğu merak ediliyor… Peki, adetliyken saç boyanır mı? Reglken saç boyamanın zararı var mıdır? Adetliyken boyanan saç tutar mı? İşte detaylar

Regl dönemi kadında hormon dengelerinin değiştiği, düzensizleştiği, vücut ısısının ve vücudun kimyasallara karşı verdiği tepkinin değiştiği bir dönemdir. Saç boyatıldığında, boya diğer zamanlardaki kadar iyi tutmadığı örnekler olduğu ve hatta kuaförde uygulanan fön bile regl döneminde 1-2 saat içinde bozulabildiği görülmektedir. 

Adet döneminizde koyu ve kahverengi tonlu boyalar yapmamaya özen gösterilmelidir. Ancak açık sarı, platin sarısı gibi renkleri adet dönemlerinde yaptırabilirsiniz. Adet döneminde vücudunuzun fazla ısınması saç renginizde kızıllanmalara dolayısıyla da istediğiniz renk tonunun tutmasına engel olabilir. Adet döneminizde koyu ve kahverengi tonlu boyalar yapmamaya özen göstermelisiniz. Ancak açık sarı, platin sarısı gibi renkleri adet dönemlerinde yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0